Yolcu kapasitesi 1 milyonu geçecek

Metro hatları tamamlandığında günlük yolcu kapasitesi 200 binden 1 milyon 200 bine ulaşacak. Seferler ise 2 dakikada bir yapılacak

Giriş Tarihi: 16.12.2013
Bugün günde 200 bin yolcu taşıyan Ankara metrosu, tüm hatların tamamlanmasıyla yolcu kapasitesini 6 kat arttıracak. Nüfusu 5 milyon olan Ankara'da 1 milyon 200 bin yolcu taşıyacak olan metro, ana arterlerdeki trafiği büyük ölçüde rahatlatacak. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde oluşan yoğun trafikten bunalan Ankaralılar rahat bir nefes alacak.

2 DAKİKADA BİR SEFER

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Metin Tahan, test sürüşüne katılarak Batıkent -Sincan ve Kızılay-Çayyolu metro hattına ilişkin bilgi verdi. 324 aracın tamamının devreye girmesiyle sefer aralıklarını 2 dakikaya düşürecek olan metronun günlük yolcu taşıma kapasitesinin 1 milyon 200 bine çıkaracağını söyledi.

ENGELLİLER DÜŞÜNÜLDÜ
Metin Tahan, metro vagonlarının iç mekan, elektronik donanım ve kamera görüntüleme kapasitesinden bahseden engellilerin rahatının düşünüldüğünü kaydetti. Batıkent- Sincan ve Kızılay-Çayyolu metrolarını, söz verdikleri tarihe yetiştireceklerini vurgulayan Tahan, 15.5 kilometrelik Sincan- Batıkent hattında bulunan 11 istasyonun 23 dakikada geçilebileceğini, 16.5 kilometrelik Kızılay- Çayyolu hattının da tamamen yerin altında olduğunu ve derinliğin 22-24 metreye kadar indiğini, bu hattın da 24 dakikada kat edilebileceğini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yolcu kapasitesi 1 milyonu geçecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN