Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Yüksel: En büyük hedef kenti huzurlu hale getirmek

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, çeşitli birimlerde inceleme ve denetimde bulunarak, "Hedefimiz huzurlu bir Ankara" dedi

Giriş Tarihi: 17.12.2013
Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Ankara Valiliği Yaşam Destek Merkezi, 112 Acil Çağrı Merkezi ile Kent Güvenliği Yönetimi Sistemi Merkezleri'nde inceleme ve denetlemelerde bulundu. Yaşam Destek Merkezi'ne erken saatlerde gelen Vali Yüksel, hizmetten yararlanan yaşlılarla buluştu. Hizmetlerin etkin ve verimli olması hususunda görüş alışverişinde bulunan Yüksel, Ankara Valiliği Yaşam Destek Merkezi'yle yaşlılara ulaşmayı başardıklarına dikkat çektikten sonra inşaatı biten 112 Acil Çağrı Merkezi'ni de ziyaret etti.

TEK MERKEZ
Vali Yüksel, 110 İtfaiye, 112 Hızır Acil, 155 Polis İmdat ve 156 Jandarma ile diğer önemli numaraları tek merkezde ve tek numara altında toplayacak projenin de 7/24 esasına göre etkin ve verimli şekilde hizmet sunacağını kaydetti.

SUÇUN OLUŞUMU ENGELLENMELİ
Kent Güvenliği Yönetimi Sistemi Merkezi'ne de giden Ankara Valisi Yüksel, sistemin kurulmasından itibaren trafik ile şahsa ve mala karşı işlenen suç sayılarında düşüş yaşandığını vurguladı. Yüksel, çağdaş polisin yapması gerekenin toplum destekli uygulamalardan da yararlanarak suçun oluşumunu engellemek ve caydırmak olduğunu ifade ederek, "Hedefimiz, huzurlu ve güvenli bir Ankara'dır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Yüksel: En büyük hedef kenti huzurlu hale getirmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN