Riskli alan ilan edildi

Bakanlar Kurulu, Çankaya Namık Kemal ve Yenişehir mahalleleri içerisindeki alanları riskli alan ilan etti. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı

Giriş Tarihi: 18.12.2013
Çankaya'ya bağlı mahallelerde ilan edilen riskli alanlara yenileri eklendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yazısı ve Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2'nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca Çankaya'nın Namık Kemal ve Yenişehir mahalleleri sınırları içerisinde bulunan alanın riskli alan ilan edilmesi kararlaştırıldı. Karar dün Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

YENİLERİ EKLENDİ
Daha önce Akpınar, Mimar Sinan, Karakusunlar, İlker, Metin Akkuş ve Yukarı Dikmen gibi mahallelerde ilan edilen riskli alanlara iki yeni yer daha eklendi. Namık Kemal ve Yenişehir mahalleleri içerisinde bulunan alanlar Bakanlar Kurulu'nca riskli alan ilan edildi.

Zor günler yaşattı
Çankaya'nın Dikmen ilçesi Akpınar Mahallesi'nde önceki yıl yaşanan heyelan tehlikesi ve ardından gelen bina tahliyeleri, Akpınar Mahallesi sakinlerine zor günler yaşatmıştı. Büyükşehir ve Çankaya belediyeleri arasında tartışma yaşanmasına da sebep olan mahalle için son kararı veren Bakanlar Kurulu, Çankaya'nın Namık Kemal ve Yenişehir mahalleleri sınırları içerisinde bulunan alanlar için de aynı kararı alarak, bölgedeki bazı alanları riskli alan ilan etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Riskli alan ilan edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN