Aydınlatmada iddialı firma

Giriş Tarihi: 20.12.2013

Avrupa'dan birçok ürün getirterek müşterilerinin beğenisine sunan Lamprica, farklı konseptiyle dikkat çekiyor. Mekan, iç mimarlarla çalışıyor

İçmimar Zelal Aytin, Ankara'ya Lamprica Mağazası'nı kazandırdı. Farklı aydınlatma arayışı içinde olanların tercihi olan mekanda, Avrupa'dan özenle seçilen ürünler de satışa sunuluyor. Lamprica'da İtalya'nın meşhur Murano camından yapılma ürünlerin yanı sıra Fransız, Alman, Flemenk ve İspanyol aydınlatma elemanları da yer alıyor.

Dekorasyona iç mimar şart
En büyük hayalinin insanların içinde huzurla ve sağlıkla yaşadığı mekanlar yaratmak olduğunu kaydeden Zelal Aytin, "Günümüzde insanlar zamanlarının büyük bir kısmını kapalı mekanlarda ve yapay ışık altında geçiriyor. Bu da kişilerin görsel performanslarını, mekan algılarını ve psikolojilerini etkiliyor. Dolayısıyla mekan tasarımının en önemli parçası, aslında aydınlatma. Aydınlatma elemanlarının boyut, konum gibi tüm özellikleri iç mimar bir ekiple belirlenmeli. Bu nedenle de satış danışmanlarımız iç mimarlardan oluşuyor" dedi.

Tasarım ve renkler dikkat çekiyor
Lamprica, otel, okul, ev ve iş yerleri gibi birçok yer için aydınlatma sistemi tasarlıyıor. Firma, bu sistemlerin başka yerde olmamasını kendilerine motto ediniyor. İç mimar ekibi, kendi bünyelerinde kurdukları "Mimayt" isimli firmada çalışıyor. Huzur içinde dolaşabileceğiniz oldukça ferah bir aydınlatma mağazası olan Lamprica, her ürüne özel bir alan ayırması ile iç mimarların elinden çıktığını herkese gösteriyor. Mekanın tasarımı ise müşterilerden tam not alıyor.

Huzur veren ışıklar
Lamprica ayrıca sadece kendisinde olan el yapımı çok özel ürünleri ile de dikkat çekiyor. Bunların arasında Trecinquezeroluce'un çok basit gibi görünen ama aslında hiç de basit olmayan ürünleri dikkat çekiyor. Bu rahatlatıcı etkisi olan lambalarla ilgili iç mimar Zelal Aytin şunları söyledi: "Özel bir sistem geliştirmişler… Camların içine yağ koyuyorlar ve çalışırken fokurduyor bir yandan. Bu da insanlara rahatlama hissi veriyor. Biz bu lambaları psikologlara sunmayı düşünüyoruz. Uzun süre bu lambalara baktığınızda gerçekten rahatlıyorsunuz. Huzur veriyor insana…"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydınlatmada iddialı firma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN