Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan ÖTKÜN: Bir başkanın zor anları!

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Türkiye'de, kulüp başkanı denildiğinde akla gelen ilk isim kuşkusuz İlhan Cavcav'dır. Cavcav, 35 yıldan bu yana Gençlerbirliği'nin değişmez başkanıdır. Gençlerbirliği'nde çoğunlukla Cavcav ne derse o olur.
Onun için 'yetenek avcısı' demek yanlış olmaz. Türk futboluna, özellikle büyük takımlara birçok futbolcu Gençlerbirliği forması giyerek transfer olmuştur. Bu sayede Gençlerbirliği'nin kasasına hiç bir zaman ekonomik sıkıntı çekmeyeceği paralar girmiştir. Belki de yıllarca uygulanan bu, "Keşfet, parlat ve sat" felsefesi nedeniyle Gençlerbiriği bir türlü uzun süreli bir takım omurgası oluşturamamıştır.
Profesyonel gözle bakıldığında, Gençlerbirliği'nde 1'e oynarken çok daha fazlasına gitmek de elbette bir futbolcu için bulunmaz bir nimet olmuştur.
Geçtiğimiz hafta oynanan Galatasaray maçının devre arasında 'Protokol Tribünü'nde birden hareketlenme oldu. Bu hareketlenme İlhan Cavcav içindi. Cavcav, nefes almakta zorluk çektiği için sedye ile locadan alınıp hastaneye götürülüyordu. Cavcav'ın götürülüşünü basın tribününden izledik. Yıllarını bir takım için harcayan, onca emek veren birisi için oldukça zor anlardı. Cavcav ambulansa alınırken içimizden 'Allah şifa versin' dileklerimizi ilettik. Sonradan öğrendiğimizde, futbolla yatıp, futbolla kalkan Cavcav, Başkent'in o dondurucu soğuğunda bu maça gelmeden Hacettepe karşılaşmasını da izlemiş. Kim bilir, belki de oradan Gençlerbirliği'ne almayı düşündüğü bir oyuncuyu seyretmeye gitmişti. Gençlerbirliği'nde futbolcu olarak kimler geldi kimler geçti. Saymakla bitmez. Bunlardan birisi de Vehbi Günbay'dır. Vehbi futbolculuğunun yanı sıra sosyal yaşantısı ile de renkli bir isimdi. İlhan Cavcav ile girdiği diyaloglar gerçekten ilginçti. Biraz nostalji yapalım ve sayın İlhan Cavcav'a Sabah Ankara olarak bir kez daha geçmiş olsun diyerek Vehbi ile aralarında geçen bir anıyı aktaralım. Vehbi, bir sohbet esnasında İlhan Cavcav'a bir öneride bulunur: "Sayın başkanım... Siz niye hacca gitmiyorsunuz?"
Cavcav
şaşırmıştır. Durduk yere hac olayı da nereden çıkmıştır. "Niye?"diye sorar. Vehbi, "İşte size o zaman 'Hacı Cavcav' derdik de ondan başkanım" der.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan ÖTKÜN: Bir başkanın zor anları!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN