Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cıvayla tehlikeli oyun

Fen laboratuvarından izinsiz aldıkları cıvayla oynarken sıraların üzerine döken öğrenciler, cıvayı elleriyle temizlemeye kalkınca hastanelik o

Giriş Tarihi: 22.12.2013
Keçiören Uygur Ortaöğretim Okulu öğrencileri, fen ve teknoloji laboratuvarından aldıkları cıvayla sınıfta oynarken kalorifer ve sıraların üzerine döktü. Öğrenciler döktükleri cıvayı elleriyle temizlemeye kalkınca zehirlendi. Okulda midesi bulanan ve başı dönen E.K, evde belirtilerin artması üzerine ailesi tarafından Keçiören Araştırma ve Eğitim Hastanesi'ne götürüldü.

30 ÖĞRENCİ TEDAVİ EDİLDİ

Yapılan tahlillerde, vücudunda normal değerlerin iki katından fazla cıva tespit edilen E.K., Keçiören Meslek Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi. E.K.'nın durumunu gören doktorlar, okul yönetimini arayarak diğer öğrencilerin de cıvadan etkilenme ihtimaline karşı hastaneye gelmelerini istedi. Okul idarecileri, ulaştıkları 30 öğrencinin velisine, çocuklarını hastaneye götürmeleri konusunda uyardı. Cıva tüplerinin, öğrencilerin kolayca erişebileceği bir yerde bulunmasından dolayı okul yönetimine tepki gösteren veliler, okulun ilgisizliğinden şikayet etti. Veliler, yasal girişimlerde bulunacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cıvayla tehlikeli oyun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN