Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler 3. boyuta geçiyor

Giriş Tarihi: 22.12.2013

Kızılcahamam Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, AB Bakanlığı'nın desteklediği Yenilik Transferi Projeleri kapsamında "üç boyutlu" mesleki eğitimi başlatacak

Kızılcahamam Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen "Yenilik Transferi Projeleri" kapsamında interaktif 3 boyutlu mesleki eğitim dönemini başlatıyor. Türkiye'de ilk defa uygulanacak yöntemle geometri, biyoloji, uzay bilimleri gibi dersler 3 boyutlu olarak anlatılacak.

ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ
Hakimevi'nde düzenlenen tanıtım toplantısında projeyle ilgili konuşan Okul Müdürü Dr. Şener Karabulut, "Artık öğrenciler, sanat ve çok boyutlu teknoloji dünyasını gerçek ve tek boyutlu dünyaya tercih ediyor" dedi. Öğretmenler proje kapsamında Macaristan'da gerçekleştirilecek "3 boyutlu eğitim materyali hazırlama eğitimi"ne de katılacak. Bu eğitim sonrasında proje ekipleri, kendi okullarında da benzer eğitimi gerçekleştirecek ve iki yıl boyunca belirlenen derslere 3 boyutlu eğitim içeriği hazırlanacak. Proje tamamlandığında, belirlenen derslerde kullanılmak üzere 3 boyutlu eğitim müfredatı oluşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler 3. boyuta geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN