Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk muhalefet Parti Meclisi'nden

Cumhuriyet Halk Partisi'nde önceki gün yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı da belli oldu.
Uzun süreden beri devam eden görüşmeler, geçtiğimiz hafta sonuçlanmış, Mansur Yavaş'ın adaylığı da kesinlik kazanmıştı.
Ancak Yavaş'ın adaylığına daha ilk günden başlayan muhalefet, Parti Meclisi'ne de yansıdı. Yavaş'ın adaylığı tartışmaya açılınca tam 20 üye aleyhte konuştu. Muharrem İnce, Ercan Karakaş, Fikri Sağlar, Murat Karayalçın ve İlhan Cihaner başta olmak üzere çok sayıda PM üyesi Yavaş'a itiraz etti.
Tartışmalar alevlenince Fikri Sağlar, bir öneri getirdi. Mansur Yavaş ile ilgili oylamanın gizli yapılmasını talep etti.
Ancak bu öneri de kabul edilmedi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun ısrarlı tavrı, gizli oylama talebinin geri çevrilmesini sağladı. Yavaş ile ilgili muhalif tavrını sosyal medyada da daha önce dile getiren Muharrem İnce'nin toplantı sırasında, "Hatay'da Savaş, Ankara'da Yavaş, o halde Sakarya'ya da Hakan Şükür'ü aday gösterelim" diye tepki gösterdiği, PM'den sızan bilgiler arasında.
Bu arada, PM'de toplantı devam ederken aday isimlerinin an be an dışarıya sızması da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun tepkisine neden oldu. Kılıçdaroğlu, "Burada toplantı yapılırken, dışarıya bilgi sızdıranlar CHP'liliklerini sorgulasın" dedi.
Tartışmalar sonrasında, önümüzdeki dönemde yapılacak PM toplantılarında sinyal kesici jammer kullanılma kararı da alındı.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk muhalefet Parti Meclisi'nden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN