Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şöhretten önce 'sabır' lazım

Ünlü müzik grubu Pinhani'nin solisti Sinan Kaynakçı, müzik dünyasında var olabilmenin şöhretten önce sabır ve samimiyet gerektirdiğini vurguluyor

Giriş Tarihi: 24.12.2013
Dedelerinin şiir yazarken kullandığı "Pinhani" mahlasını kendilerine isim olarak seçen müzik grubunun solisti Sinan Kaynakçı, SABAH Ankara'ya konuştu. Son olarak "Canlı Yayın" isimli bir albüm çıkardıklarını söyleyen Kaynakçı, çıkış albümleri olan İnandığım Masallar'ın üzerinden tam yedi yıl geçtiğini ifade etti.

SABIR GÖSTERDİK

Grubun kalıcı olmasının sebeplerinden bahseden Kaynakçı, "Aramızda zaman zaman müzik konusunda tartışmalar olsa da kişisel bir problem yaşanmadı. Dinleyici anlamında da bir sorun olmadığı sürece gruplar devam ediyor. Mesela çok başarılı olduğunu düşündüğüm çeşitli gruplar eleman anlaşmazlığı yüzünden ayrılıyorlar. Aslında sabır gösterseler devam edecek" diye konuştu.

"SAMİMİ OLUNMALI"
Ticari kaygıyla değil, samimi duygularla yazılan şarkıların insanların zihninde yer ettiğini belirten Kaynakçı, "Bunun ölçüsünü ayarlamak bizim için de gerçekten zor ama bir şeyler yaşayıp içindeki duygu yoğunluğunu bir miktar da esere aktarabiliyorsan bu, insanlara geçiyor" dedi. Kaynakçı, heyecanlarını kaybetmemek için sürekli yeni şeyler denediklerini de dile getirdi.

Duygu DOĞAN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şöhretten önce 'sabır' lazım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN