Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2013 böyle geçti

Başkent'in gündemini belirleyen SABAH Ankara, 2013 yılına damgasını vuran en çarpıcı haberleri okuyucular için derledi

Giriş Tarihi: 27.12.2013
OCAK

Kaçırılan araçları için iz sürdüler
Suriye'ye kaçırılan araçlarını bulabilmek umuduyla sınır dışına çıkan Ankaralı oto kiralama esnafı, bölgede Ankara plakalı onlarca araç gördüklerini ifade etti. Esnaf, "Araçlarımızın üzerinde, içinde ne olduğunu bilmediğimiz yük taşınıyor. Silahlı muhalifler araçlarımızı bize vermedi" dedi.

ŞUBAT


Çankaya Belediyesi haciz şoku yaşadı
Taşeron firmalara ödemelerini yapmayan Çankaya Belediyesi'nde haciz şoku yaşandı. Hak edişlerini alamayan müteahhitler, isyan etti. İcra yetkilileriyle belediyeye gelen müteahhitler, vezneleri haczetti. Ödeme yapmaya çalışan vatandaşlar ise kasaların kapanmasıyla şok oldu.

MART


Konya Yolu'nda trafik felç oldu
AŞTİ ve Ankara Emniyet Müdürlüğü arasında gidiş-geliş 8 şeride çıkarılan Konya Yolu'nda mart ayı boyunca trafik çilesi yaşandı. Trafikte saatlerce beklemek zorunda kalan Ankaralılar, bir yandan yolun genişletilmesine sevinirken diğer yandan çalışmaların okullar açılmadan önce tamamlanması gerektiğini belirterek zamanlama konusunda tepki gösterdi.

NİSAN


Uyuşturucuyla mücadele
Başkent'te yakalanan suç makinesi A.Ö.'nün uyuşturucu deposuna yapılan baskında 1 ton 42 kilogram esrar ele geçirildi. Bu miktarın Başkent'te bir ilk olduğunu kaydeden Vali Alaaddin Yüksel, polisin suç örgütlerine nefes aldırmayacağına işaret ederek yıl boyunca uyuşturucuyla savaşacaklarının altını çizdi.

MAYIS


ASO ve ATO üyeleri sandık başına gitti
Ankara'da sanayi ve ticaretin geleceğine yön verecek seçimler mayıs ayında gerçekleştirildi. Hem Ankara Ticaret Odası'nda hem Ankara Sanayi Odası'nda yapılan yönetim kurulu seçimlerinde başkan ve üyeler yeniden belirlendi. Mevcut başkanlar Salih Bezci ve Nurettin Özdebir güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

HAZİRAN


Gezi olayları üzdü
Özellikle Kızılay ve civarında yoğunlaşan Gezi Parkı olayları neticesinde 26 otobüs, BELSO'ya ait 6 minibüs, 167 sinyalizasyon, 64 trafik levhası, 74 billboard ve raket pano, kameralar, aydınlatma direkleri, cam bariyerler, bordür ve kaldırımlar ayrıca itfaiye ve yol süpürme araçları zarar gördü. Gezi olayları nedeniyle esnafın işleri durma noktasına geldi.

TEMMUZ

Didonato mest etti
Dünyaca ünlü top model Emily Didonato'nun gonga vuruşuyla başlayan Ankara Alışveriş Festivali, renkli görüntülerle sona erdi. Ünlü sanatçıların Ankara'ya akın ettiği konserler ve ünlü giyim firmalarının defileleriyle hareketlenen Başkent'te birçok noktada indirimli alışveriş keyfi yaşandı. Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, "Çok renkli bir 24 gün geçirdik bu festivalde. ASF İcra Komitemiz önceki gün bir toplantı yaparak bir sonraki yıl için de hemen çalışmaya başladı" dedi.

AĞUSTOS


Veresiye bombası
Ahlak polisinin Demetevler semtinde bir randevuevine düzenlediği baskında 12 kişi gözaltındı. Evde bulunan ajandada kadınların veresiye karşılığında ilişkiye girdiği müşterilerin isimleri ortaya çıktı. Ajandada yer alan bazı kişilerin karşısında ödeyecekleri ücretlerin ve veresiye şeklindeki notların yazıldığı görüldü.

EYLÜL


Avrupa'nın en büyük hastanesi olacak
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı temel atma töreniyle yapımına başlanan Bilkent Şehir Hastanesi, (Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü) sahip olduğu özellikleriyle tüm dünyayı kıskandıracak. 1 milyon 200 bin metrekare alanıyla Avrupa'nın en büyüğü olma özelliğini taşıyacak dev hastane, 4 bin 376 yatak kapasitesi ve sahip olacağı son teknoloji donanımıyla Nisan 2016'da hizmet vermeye başlayacak.

EKİM


Meclis'e sabah Ankara damgası
Eski Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TBMM Genel Kurulu'nda ODTÜ'deki yol tartışmalarına ilişkin konuşma yaptı. Kürsüye çıkan Bozdağ, SABAH Ankara'yı eline alarak manşetini gösterdi. ODTÜ yönetiminin yıllar içerisinde yaptığı ağaç katliamının belgesi niteliği taşıyan fotoğraf, hem Ankara'nın hem de Türkiye'nin gündemine oturdu. Bu haber, sosyal medyada günün konusu oldu.

KASIM


Fuhuş pazarlığını görüntüledik
Ankara'nın en işlek meydanlarından Ulus Zafer Anıtı'nı mesken tutan hayat kadınları, gündüz gözüyle fuhuş pazarlığı yaptı. Her gün on binlerce insanın geçtiği ve turistlerin ziyaret ettiği tarihi anıtta 50 TL'ye yapılan fuhuş pazarlığı SABAH Ankara objektiflerine yansıdı. Zafer Anıtı'nı ziyarete gelen küçük çocukların gözü önünde yapılan fuhuş pazarlıklarına vatandaşlar ise büyük tepki gösterdi.

ARALIK


Devşirme aday Mansur Yavaş
Yaklaşan yerel seçimler için aday arayışı sürecinde tepki çeken Cumhuriyet Halk Partisi, aralık ayına damga vurdu. Merkez ve sağ kökenli aday adaylarıyla yapılan görüşmeler, parti tabanında büyük tepkilere neden oldu. Ancak 'olmaz' denilen gerçekleşti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin Büyükşehir Adayının Mansur Yavaş olduğunu açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2013 böyle geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN