Ankara'daki oteller boş kalmıyor

Ankara'daki otellerde doluluk oranları, turizmin göz bebeği İstanbul ve Antalya'yı geride bırakarak, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12.4 arttı

Giriş Tarihi: 27.12.2013
Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) tarafından hazırlanan kasım ayı otel doluluk oranı raporuna göre, Ankara'daki otellerde doluluk oranları, turizmin göz bebeği İstanbul ve Antalya'yı geride bırakarak, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12.4 artış gösterdi. Konaklama sektöründeki doluluk oranları yüzde 71'e ulaşan Başkent'te, ortalama günlük oda bedelleri geçen yıla kıyasla yüzde 16.6 artarak 205 lira 40 kuruşa ulaştı.

Oda fiyatları arttı
Başkent Ankara, kasım ayında otel doluluk oranlarıyla turizmcileri ve yerel yöneticileri sevindirdi. Bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 12.4 artarak konaklama sektöründeki doluluk oranları yüzde 71'e ulaştı. Başkent'te, ortalama günlük oda bedelleri ise geçen yıla kıyasla yüzde 16.6 arttı.

Tesislerin yüzde 60'ında doluluk
Toplam oda sayısı üzerinden oda başı elde edilen gelirler de ise 2012'ye oranla yüzde 31.1'lik artış yaşandı ve oda başına gelir 145 lira 91 kuruş olarak ölçüldü. Öte yandan Ankara, yükselişine paralel olarak bu yılın ocak-kasım döneminde konaklama tesislerinin yüzde 60'ını doldurarak yeni bir sürece girdiğini gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'daki oteller boş kalmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN