El emeği ürünler için internetten satış dönemi

Giriş Tarihi: 28.12.2013

Halk ve Mesleki Eğitim Merkezleri ile Olgunlaşma Enstitüleri'nde üretilen el emeği göz nuru ürünler artık internetten satılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilk kez hayata geçirdiği uygulamayla Türkiye genelinde hizmet veren halk eğitim ve mesleki eğitim merkezleri ile olgunlaşma enstitülerinde eğitim alan kursiyerlerin el emeği, göz nuru ürünlerini internet üzerinden satışa çıkardı. "http://hbourunler. meb.gov.tr" adresinden ulaşılabilecek olan ürünler, 5 lira ile 700 lira arasında satılıyor. MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kemal Biçerli, internet kullanan her 4 kişiden birinin internet üzerinden alışveriş yaptığını vurgulayan Biçerli, MEB olarak bu hacmi değerlendirmek için internet üzerinden satış uygulamasına geçtiklerini bildirdi. İnternetten geleneksel el sanatı, cam ve tekstil ürünleri, ayakkabı ve eğitim araçgereci de satışa sunulacak.

Ekonomiye katkı
Ankara Olgunlaşma Enstitüsü nakış kursu öğrencilerinden Şerife Öncel de bu işle çocukluğundan beri uğraştığını, 8 yıldır da Olgunlaşma Enstitüsü'ne devam ettiğini dile getirdi. Öncel, usta öğretici olmayı ardından da iş yeri açmayı hedeflediğini söyledi. Enstitüde hem öğrencilik yaptığını hem de para kazandığını anlatan Öncel, "Hem ev ekonomisine hem de devlet ekonomisine katkı vereceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
El emeği ürünler için internetten satış dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN