İnşaatçılar 2014'ten umutlu

Giriş Tarihi: 28.12.2013

Geride bıraktığımız 2013, inşaat sektörü için durgun bir yıl olarak tarihe geçti. Ancak kaliteli projelerin her zaman prim yaptığını düşünen inşaatçılar, yeni yıldan umutlu

Başkent inşaat sektörünün önde gelen isimleri, 2013 yılını ve 2014 beklentilerini SABAH Ankara'ya anlattı. Piyasadaki genel durgunluğa rağmen 2013 yılının doğru lokasyonda konumlanan kaliteli proje konutlar açısından iyi geçtiğini bildiren sektör temsilcileri, önümüzdeki yıl için de yeni projelerle yatırımcının karşısına çıkacaklarını kaydetti.

Elit Yap ı'nın Yöneti m Kurulu Üyesi Mert Yıldızha n

'Yatırım yılı oldu'
Elit Yapı'nın Yönetim Kurulu Üyesi Mert Yıldızhan, 2013'ün şirketleri için yatırım yılı olduğunu ifade etti. Tüm projelerde önemli yol aldıklarını anlatan Yıldızhan, "Elit Royal Resindence'i yüzde 80 oranında tamamladık. Gaziosmanpaşa'daki özel konut projemizin inşaatına başladık. Bodrum'da da çalışmamız var. 2013 bizim için yatırım yılı oldu.

Uzalta ş AŞ'nin Yöneti m Kurulu Başka nı Ünal Pala

Beytepe'nin yüzde 75'i satıldı
Ankara'nın ilk çevreci kulesi olan ve "tam kalite" anlayışıyla projelendirilen Paladyum Beytepe'yi inşa eden Uzaltaş AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, 2013 yılının şirket açısından çok iyi geçtiğini bildirdi. 2012 yılında projesi hazırlanan Paladyum Beytepe'yi bu yıl hayata geçirdiklerini ve satışa sunduklarını hatırlatan Pala, "Çok kısa zamanda projemizin yüzde 75'ini sattık" dedi.

KONYA YOLU'NDA OFİS PROJESİ

Pala, Park Azur Villa Bodrum projesini de 2012 yılında başlayıp aynı yıl içinde bitirmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyleyerek, "Proje satışlarımız çok iyi gitti, elimizde sadece 2 adet villa kaldı. Projelerini hazırlayıp 2014 yılında uygulamaya başlayacağımız Konya Yolu üzerinde bir ofis kulesi projemiz var. Yeni yılda bu projemizi hayata geçirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

İTO Yat ırım ortak larından Özkan Özçelik

Durgunluk temmuzda başladı
Ankara'nın en yüksek bölgelerinden Oran'da inşa edilen ve 185 metre yüksekliğiyle "Başkent'in zirvesi" olarak da tanınan One Tower Konut ve AVM projesini hayata geçiren İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik de, 2013 Temmuz ayına kadarki sürecin oldukça iyi geçtiğini ifade ederek sonraki aylarda genel bir durgunluk başladığına işaret etti.

'İnşaatta olumsuzluk yok'
Özçelik, durgunluğun sebebini temmuz ayında başlayan talep daralması olarak açıkladı. "İnşaat açısından herhangi bir olumsuzluk yok" diyen Özçelik, Ankara'da ciddi projeler inşa edildiğini, bu nedenle 2013'ü olumlu gördüklerini söyledi. Özçelik, "Önümüzdeki günlerin iyi geçmesini umut ediyoruz" dedi.

FATİH TUFAN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaatçılar 2014'ten umutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN