Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOKİ'den yatırımcıya 'yeni yıl' fırsatı

Yeni yılın ilk haftası TOKİ, açık artırmayla Ankara'nın da içinde bulunduğu 23 ilde işyeri satışı yapacak

Giriş Tarihi: 28.12.2013
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yeni yılın ilk haftasında yatırımcılara "özel koşullarda" işyeri satışı gerçekleştirecek. İdare, aralarında İstanbul, Ankara, Adana, Samsun, Diyarbakır, Gaziantep gibi büyükşehirlerin de bulunduğu 23 ilde 108 işyeri ve bir konutu açık artırma yöntemiyle satacak. Taşınmazların satışı 7 Ocak 2014 tarihinde gerçekleştirilecek.

ÖNCE KATILIM TEMİNATI
Müzayedeye katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler, müzayededen önce banka hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak talip oldukları taşınmazların her biri için ayrı ayrı ödeme yapacak. Muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 2 bin lira, muhammen bedeli 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin lira katılım teminatı alınacak.

3 AYRI ÖDEME
TOKİ yeni yılda satışa çıkaracağı taşınmazları üç ayrı ödeme şekli ile alıcıya sunacak. Taşınmazlar yüzde 10 peşin 240 ay vade, yüzde 10 peşin 120 ay vade ve yüzde 15 peşin ve 120 vade seçenekleriyle satılacak. Müzayedede teklifler açık arttırma yöntemiyle alınacak. TOKİ, Ankara'da Eryaman 8. ve 9. Etap Göksupark Projesi'ndeki konutların satışını da yüzde 25 peşin 120 ay vadeli olarak gerçekleştirecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ'den yatırımcıya 'yeni yıl' fırsatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN