İtalyan Kültür'ün 'tasfiye' direnişi

Ankara İtalyan Kültür Merkezi'nin kapatılmak istenmesi üzerine, Başkent'in iş ve sanat dünyasından pek çok ismin katıldığı kampanya başlatıldı

Giriş Tarihi: 29.12.2013
İtalya Dışişleri Bakanlığı'nın, Ankara İtalyan Kültür Merkezi'nin kapatılması için teklif verdiği ve merkezin her an kapatılabileceği açıklandı. Başkent'teki özel ve kamuya bağlı sanat kurumlarıyla sık sık farklı etkinlikler çerçevesinde ortak çalışmalara imza atan kurumun, "yeniden yapılandırma" gerekçesiyle kapatılmak istendiği belirtilirken, merkezin Ankara'daki yetkilileri, yaptıkları açıklamayla kararı engellemek için çalışacaklarını açıkladı. Ankara İtalyan Kültür Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bunun çok büyük bir yanlış olduğunu düşünüyor ve kapatılmasını engellemek için desteğinizi bekliyoruz" denildi.

Kampanya internette
İmza kampanyasına katılmak ve gerekli bilgilere ulaşmak için "http://chn. ge" web adresi verildi.

Kampanyayı bin 500 kişi destekledi
Öte yandan İtalyan Kültür Merkezi'nin kapatılmasını istemeyen Başkentli sanatseverler de imza kampanyasına destek verdi. Kampanyaya şimdiden yaklaşık bin 500 kişi katıldı. Kampanyaya katılanlar arasında Ankara ve İstanbul'un iş ve sanat çevrelerinden yüzlerce tanınmış isim yer aldı. İmzaların, İtalya Dışişleri Bakanı Emma Bonino'ya iletileceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtalyan Kültür'ün 'tasfiye' direnişi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN