Sosyal medya uykusuz bırakıyor

Twitter, facebook çocukları uykusuz bırakıyor. İlkokul çağındaki çocuklar dahi erişkinlerin yattığı saatte yatıyor

Giriş Tarihi: 1.1.2014
Çocuk, genç, yaşlı demeden herkesin büyük ilgi duyduğu sosyal medyanın uykusuz bıraktığı belirtildi. Uyku Tıbbı Derneği Başkanı Nörolog Prof. Dr. Hikmet Yılmaz, ilkokul çocuklarının da sosyal medya ve bilgisayar oyunları nedeniyle uyku saatini geçirdiğini, erişkinlerle aynı saatte yatağa girdiğini belirterek, "Oysa çocukların büyüme hormonları en çok uykuda çalışır" dedi.

YEMEK YİYİP KÖŞEYE ÇEKİLİYOR

Sosyal medyada geçirilen zamanın uykudan çalındığına dikkat çeken Yılmaz, uykusuzluğun birçok hastalığa yol açtığı uyarısında bulundu. Bu tür sitelerde aktivitelerin daha çok akşam saatlerinden sonra başladığını ifade eden Yılmaz, "İnsanlar gece, gündüz akıllı telefonları elinden düşürmüyor. Akşam yemeğinin ardından herkes eline telefon, tablet, laptop alıp köşesine çekiliyor" diye konuştu.

GECE UYKUSU GÜÇLENDİRİR

Bilgisayar başında farkında olmadan çok uzun vakit geçirildiğine dikkat çeken Yılmaz, "Bu aktiviteyi bırakın demiyorum ama iyi ve rahat bir uyku insan vücudu için önemli. Rahat ve havalı gece uykusu, hem metabolizmayı hızlandırarak kilo verdirir hem de bağışıklık sistemini güçlendirerek birçok hastalıktan korur" şeklinde konuştu.

HÜSNİYE ORAL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal medya uykusuz bırakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN