Terk edilmiş araçlar tinercilerin meskeni

Cevizlidere Mahallesi'nde Fatih Camii yanında beş yıldır terk edilmiş halde bekleyen araçları tinerciler mesken tuttu. Mahalle sakinleri durumdan tedirgin

Giriş Tarihi: 3.1.2014
Çankaya Cevizlidere Mahallesi, terk edilmiş araçlarda yaşayan tinerciler nedeniyle uzun süredir tedirginlik yaşıyor. Fatih Camii yanında park alanı olarak tahsis edilen boş arazideki iki araçta yaşamaya başlayan tinercilerin gece geç saatlerde gelerek bali ve tiner çekip alkol aldığı daha sonra da mahalle sakinlerinin araçlarına zarar verdiği belirtiliyor.

"GÜVENDE DEĞİLİZ"
Plakasız terk edilmiş araçların tinercilerin meskeni haline geldiğini belirten Cevizlidere Mahalle Muhtarı Eyüp Sabri Kılıç, "Çevredeki evlerin değeri 300-400 bin TL. Mahalle sakinleri, yaşanan olaylardan dolayı tedirgin… Hem görüntü kirliliği hem de güvensiz bir ortam oluşturan terk edilmiş araçlarda tinercilerin yaşaması, vatandaşın tepkisine yol açıyor" dedi.

ARAÇLARA ZARAR VERDİLER
Tinercilerin mesken tuttuğu araçların kaldırılmasından ilçe belediyesinin sorumlu olduğunu belirten Muhtar Kılıç, "Çankaya Belediyesi'ne müracaat ettik, olumsuz cevap gelince çaresiz kaldık. Bu gençler camiye gelen insanları, mahallede oynayan çocukları rahatsız ediyor. 2 gün önce park edilmiş araçların çoğunun jant kapaklarını sökmüşler, lastiklerini indirmişler, vatandaşa zarar vermişler. 5 yıldır o araçlar orada. Sahipleri de plakası da yok" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terk edilmiş araçlar tinercilerin meskeni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN