Vali Yüksel, en çok vatandaşla görüştü

Vali Yüksel, 2013'te 2 bin 185 kişiyi ağırladığını anlatarak, Ankara gündemine damgasını vuran olayları da hatırlattı

Giriş Tarihi: 3.1.2014
Ankara Valisi Alâaddin Yüksel'in, geçtiğimiz bir yıl boyunca makamında toplam 2 bin 185 kişi ile görüştüğü açıklandı. Bunlar arasında bin 17 vatandaş, 591 sivil toplum kuruluşu temsilcisi, 111 belediye başkanı ile muhtar ve il genel meclis üyesi, 295 kamu kurum ve kuruluşu yöneticisi, 59 mesleki teşekkül temsilcisi ile 112 yabancı ülke büyükelçisi ve diğer yabancı misyon temsilcileri yer alıyor.

YILIN ÖNEMLİ OLAYLARI

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, 2013 yılının önemli olayları arasında Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi proje sözleşmesinin imzalanması, Uluslararası Ankara Kongre ve Ziyaretçi Bürosu'nun kurulması, Ankara Bulvarı'nın açılması, ODTÜ Yolu inşaatı ile Akyurt Otonomi Oto Galeri Sitesi temelinin atılması gösterildi.

115 TOPLANTIYA BAŞKANLIK ETTİ

Açıklamada ayrıca Vali Yüksel'in muhtelif konularda 115 toplantıya başkanlık yaptığı, 46 kamu kurum ve kuruluşunda denetlemelerde bulunduğu, 67 kültür etkinliği ile resmi tören ve açılışlara katıldığı, ilçe, belde ve köylerde mahalli sorunların ve ihtiyaçların belirlenmesi ile çözüm yollarına yönelik 37 denetleme ve inceleme gezileri gerçekleştirdiği ifade edildi.

HALK GÜNLERİ YOĞUN GEÇTİ
Vali Yüksel'in geçtiğimiz yıl, Esenboğa Havalimanı'nda 83 yabancı cumhurbaşkanı, başbakan ve devlet erkanının karşılama ve uğurlama merasimlerinde bulunduğu, 48 "Halk Günü"nde 4 bin 581 vatandaş ile görüşme yaptığı da kaydedildi. Vali Yüksel'in makamında ağırladığı kişi sayısının ise 2 bin 185 olduğu, bunların bin 17'sini vatandaşların oluşturduğu bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Yüksel, en çok vatandaşla görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN