Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin şampiyonları Kids Akademi'de

Ankara'nın önemli spor komplekslerinden Ankyra Spor ve Yaşam Merkezi'nde açılan Ankyra Kids Akademy birçok şampiyon yetiştirecek

Ankyra Spor ve Yaşam Merkezi bünyesinde kurulan Ankyra Kids Akademy, geleceğin şampiyonlarını yetiştirmeye başladı. Sağlıklı bir gelecek için kolları sıvadıklarını söyleyen Ankyra Kids Akademy Koordinatörü Emre Bağcı, "Ebeveynlerin, çocukları ile ilgili hem doğuştan gelen hem de sonradan kazandığı beceri ve yetenekleri keşfetmelerini, beraberinde çocuklarını profesyonel branşlara yönlendirmelerini sağlıyoruz" dedi. Ankyra Kıds Akademy'nin, yetişkinlerle çocukların aynı çatı altında spor yapabileceği özel bir spor merkezi olduğunu ifade eden Bağcı, "Ankara'da geniş spor alanları, branş yelpazesi ve akademik kadro oluşumuyla çocuğunuzu emanet edebileceğiniz tek merkez olma özelliği taşıyoruz. Merkezimizde akademisyenlerin ve uzmanların geliştirdiği program uygulanıyor. 8 bin metrekare alan üzerine kurulu merkezimiz birçok dalda eğitim veriyor. Jimnastik, yüzme ve atletizm gibi temel branşlardan takım ve dövüş sporlarına, tiyatro ve dramadan resim ve heykele kadar birçok farklı atölye çalışması yer alıyor" diye konuştu.

YETENEĞE GÖRE YÖNLENDİRME
Çocukların doğru zamanda doğru spor branşlarına yönlendirilmesinin önemini anlatan Emre Bağcı, şöyle devam etti: "Akademy'deki kadromuz ve her biri kendi alanında uzman olan eğitmen ve antrenörlerimizce yürütülen eğitim programlarıyla çocuklarımızın rutin ölçüm ve testlerini yaparak gelişimlerini izliyoruz. Çocuklarımızın yeteneklerine göre yönlendirilmesini yapıp, ebeveynlere bu konuda rapor sunuyoruz. Ayrıca merkezimizde zihinsel ve bedensel engelli çocukların biyolojik, sosyal ve psikolojik gereksinimlerine yönelik özel programlar sunuyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin şampiyonları Kids Akademi'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN