Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimsesizlerin adresi "Barınma Evi" oldu

Büyükşehir Belediyesi'nin 2008 yılında açılışını yaptığı Ulus'taki Barınma Evi, kışın kimsesizlere ve bakıma ihtiyaç duyanlara sıcak bir yuva oluyor

Giriş Tarihi: 5.1.2014
Kışın soğukta, yaşlı, kimsesiz ve bakıma ihtiyaç duyanların adresi "Barınma Evi"… Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Yaşlı Hizmetler ve Şefkatevleri Şube Müdürlüğü'nün 2008 yılında açtığı ev, dondurucu soğuklara karşı yaşam mücadelesi veren evsizlere sıcak yuva imkanı sağlıyor. Otel konforundaki evde kalanlar ise Büyükşehir Belediyesi'ne minnettar olduklarını dile getiriyor.

KAYITLARI YAPILIYOR

Barınma Evi'ne gelen veya getirilen evsizlerin önce kayıtları yapılıyor. Ardından kişi Büyükşehir Belediyesi'ne ait 'Giysi Merkezi'ne götürülüyor. Giysi ihtiyaçları karşılanan evsizler, banyo yaptıktan sonra yeni kıyafetlerini giyiyor ve karınlarını doyuruyor. Evsizler, soğuk kış aylarında sokakta geçirdikleri günlerin yorgunluğunu da uyuyarak, televizyon odasında film izleyerek atıyor.

TALEP ARTIYOR

Büyükşehir Belediyesi'nin Barınma Evi'nde sağlıklarına yeniden kavuşan evsizler, birbirleri ile tanışıp yeni dostluklar kuruyor. Yetkililer kış aylarında Barınma Evi'nde kalanların sayısının arttığını bazen ek yatak üniteleri oluşturduklarını belirterek hastanelerde, AŞTİ'de barınmaya izin verilmemesinin de Barınma Evi'ne olan talebi artırdığına dikkat çekiyor.

ZONGULDAK'TAN GELDİ
Barınma Evi'nde kalan 44 yaşındaki Haydar Gedik, Zonguldak'tan geldiğini anlatarak, "Orada evimizi kaybettik. Annem babam yok. Ablam ve kardeşim var. Çalışmak için Ankara'ya geldim. 2 sene AŞTİ'de yatıp kalktım. Kışın Büyükşehir Belediyesi Barınma Evi'nde kalıyorum" dedi. Yıllardır sokakta yaşayan 52 yaşındaki Süleyman Güler, ev sayesinde kışın soğuktan korunduğunu dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimsesizlerin adresi "Barınma Evi" oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN