Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bachfest 14 Ocak'ta başlıyor

"Bachfest Ankara" adıyla 14 Ocak'ta başlacarak festival kapsamında her ay bir konser düzenlenmesi planlanıyor

Giriş Tarihi: 9.1.2014
Klasik festival anlayışından farklı olarak, etkinliklerin yıl geneline yayılacağı "Bachfest Ankara", ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu'nda 14 Ocak'ta verilecek açılış konseriyle başlayacak. Festival, Barok dönemin ünlü Alman bestecisi Johann Sebastian Bach konusunda uzmanlaşmış Sami Yenice, Bilge Küçükdoğan ve Hasan Keleşoğlu'nun girişimleriyle doğdu.

BACH TUTKUNLARI YAŞADI
"Bachfest Ankara", bir taraftan Barok dönem müziği icracılarının saygın isimlerini, diğer taraftan da Türkiye'nin yanı sıra dünyadaki benzer örneklerinde görüldüğü gibi dünya genelinden Bach tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor. İddialı bir konser programıyla başlayacak festivalin açılış konserinde soprano Emma Kirkby, Londra Barok Orkestrası'nın 1. kemancısı Ingrid Seifert ve İzmir Barok sahneye çıkacak.

CONSORT KONSERİ

Festivalde, yıl içinde belirlenecek takvimle Ensemble Flautino, çelist Jan Vogler, klavsen sanatçısı Celine Frisch, Rusya'nın tanınmış Bach topluluğu, Bach Consort, Bach projeleriyle tanınan İstanbullu topluluk Alla Turca Kollektif ve Helsinki Barok Orkestrası da sahne alacak.

HİLLE PERL ANKARA'YA GELECEK
Festivalin şubat ayı konserinde ise Berlin Filarmoni Orkestrası'nın yaylı çalgılar sanatçılarından oluşan Concerto Melante topluluğu, Bach'ın ilginç ve renkli bir çalışması olarak anılan "Müzikal Sunu"yu seslendirecek. Bachfest Ankara, mart ve nisan aylarında da bugünkü viyolenselin atası olan, Barok dönem enstrümanı "viyola da gamba"nın dünyaca ünlü icracısı Hille Perl ile arp sanatçısı Catrin Finch'i dinleyicilerle buluşturacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bachfest 14 Ocak'ta başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN