Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit oğlu için okul yaptırdı

Giriş Tarihi: 9.1.2014

Çubuk'ta yaşayan 72 yaşındaki Cemal Şişman, 25 yıl önce Tekirdağ'da şehit olan oğlunun adını yaşatmak amacıyla okul yaptırdı

Ankara'nın Çubuk ilçesinde çiftçilik yapan 72 yaşındaki Cemal Şişman, 1989 yılında Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde vatani görevini yaparken trafik kazasında şehit olan oğlu Selahattin için 16 derslikli okul yaptırdı. Yaşadığı bölgede okul olmadığı için ancak ilkokul 3'e kadar okuyabildiğini söyleyen Şişman, eğitime duyduğu özlemden dolayı Sünlü Mahallesi'ne okul yaptırmaya karar verdiğini anlattı.

KENDİ İMKANLARIYLA YAPTI

Yaklaşık iki yılda tamamen kendi imkanlarıyla tamamladığı okulun maliyetine ilişkin hesap bile tutmadığını vurgulayan Şişman, 5 bin 660 metrekarelik alana yaptırdığı okulun 16 derslik, 3 bin 200 metrekare kapalı alan, spor ve tiyatro salonuna sahip olduğu kaydetti. Şişman, "Ahiret'te oğlum bana, 'baba benim için ne yaptın' derse, senin için okul yaptırdım' diyeceğim" dedi.

ÇOCUKLARDAN SEVGİ GÖSTERİSİ
Her gün okula geldiğini veya en azından okulun önünden geçtiğini kaydeden Şişman, "Okul bahçesinde çocukları görünce mutlu oluyorum. Öğrencilerin cıvıl cıvıl seslerini duydukça, oğluma olan özlemi unutuyorum. Bir çocuğum gitti, yaptırdığım okul sayesinde yüzlerce çocuğum oldu" diye konuştu. Okula her geldiğinde çocukların sevgi gösterisi ile karşılaşan Şişman, mutluluğunu anlatmakta güçlük çektiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit oğlu için okul yaptırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN