Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşlılar için serbest kart dağıtımı başladı

Yaşlılara ulaşım serbestliği sağlayan turuncu renkteki Ankarakart'ların dağıtımına başladı

Giriş Tarihi: 12.1.2014
Başkent'te, 60 yaş üstü vatandaşların kullanacağı turuncu renkteki serbest Ankarakart'ların dağıtımı başta Kızılay Metro İstasyonu olmak üzere 6 merkezde başladı. EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, turuncu renkteki serbest Ankarakartlar'ın, 60 yaşını doldurup 61 yaşından gün alan ve Ankara'da ikamet eden vatandaşlara 75 TL karşılığı, 64 yaşını bitirip 65 yaşından gün alan ve Türkiye'nin herhangi bir yerinde ikamet eden vatandaşlara da 5 TL karşılığında verildiğini söyledi.

MAVİ KARTLAR YAKINDA

Mavi renkteki tam bilet yerine geçecek Ankarakartların dağıtımı ise yeni sistemin devreye girmesi ile onlarca noktadan yapılacak. Tahiroğlu, "Tam kartlarımız akıllı manyetik sistemin tam olarak devreye girmesiyle birlikte dağıtılmaya başlanacak. Tam kartlarda kişiselleştirme olmayacağı için Başkentliler, bilet alır gibi pek çok yerden rahatlıkla alabilecek" dedi.

ESKİ KARTLAR KULLANILIYOR
Bir defaya mahsus 5 TL'ye alınacak mavi renkteki kartlara istenilen miktarda para yüklenebilecek. Her kullanımda, UKOME tarafından belirlenen tarifeye göre geçerli olan taşıma ücreti, karttaki toplam para miktarından düşülecek. Eski kartların kullanımı da 6 ay süreyle devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlılar için serbest kart dağıtımı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN