Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kale çöpe battı

Başkent'in göz bebeği Ankara Kalesi çöplüğe döndü. Her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bölgenin durumu görenleri hayrete düşürüyor

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Ankara Kalesi ve çevresi koca bir çöplüğe döndü. Restorasyon çalışmalarının gerçekleştiği bölgede, Kale surlarına bırakılan moloz ve inşaat hafriyatları, "bu kadarı da olmaz" dedirtiyor. Kale içindeki ara sokaklar da katı atık işçilerinin geri dönüşüm merkezi olmuş durumda. İşçiler, topladıkları çöpleri Kale'de ayrıştırıp satıyor. Ankara Kalesi'nin hali Başkentlileri kızdırdı. Kale'nin geri dönüşüm merkezi haline geldiğini söyleyen bölge sakinleri, "Burayı çöplüğe çevirdiler" diyerek duruma isyan etti. Kale surlarına bırakılan hafriyat atıklarına da tepki gösteren vatandaşlar, "Buradaki ve yakın yerlerdeki restorasyon çalışmalarından çıkan molozları sur diplerine bırakıyorlar. Kale'ye her gün yüzlerce turist çıkıyor. Bu görüntüler Ankara'ya yakışmıyor" dedi.

'Bu görüntüden kurtarın'
Devam eden yenileme çalışmalarının ardından Kale'nin çehresinin değiştiğini söyleyen vatandaşlar, "Ankara Kalesi bir yandan daha güzel bir görüntüye kavuşurken diğer yandan ara sokaklar katı atık ve çöp toplayan insanların adresi oldu. Restorasyonu yapılan evlerin hemen yanı başındaki bu sokaklardan ortalığa çöp kokusu yayılıyor ve çok kötü bir görüntü oluşuyor. Sorumlular, Ankara Kalesi'ni bu görüntüden kurtarsınlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kale çöpe battı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN