214 yeni proje bugün açılıyor

Giriş Tarihi: 14.1.2014

Büyükşehir Belediyesi'ne ait 214 projenin resmi açılışı, bugün Ankara Spor Salonu'nda Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak

Aralarında park, köprülü kavşak, yaya üst geçidi, aile yaşam merkezi, hanım lokali, itfaiye binası, katlı otopark, yer altı barajı, atık su ve içme suyu arıtma tesislerinin bulunduğu 214 yeni projenin resmi açılışı, bugün saat 14.00'de Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşecek. Açılışa, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katılacak. Ankara Arena Kapalı Spor Salonu, bugün en hareketli günlerinden birini yaşacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve aralarında park, köprülü kavşak, yaya üst geçidi, aile yaşam merkezi, hanım lokali, itfaiye binası, katlı otopark, yer altı barajı, atık su ve içme suyu arıtma tesisleri, dış cephe yenilemeleri, meydan saatleri ve taksi duraklarının da bulunduğu 214 projenin resmi açılışı, saat 14.00'de gerçekleşecek.

SÜRPRİZ KONUŞMA YAPACAK
Başbakan Erdoğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in de katılımıyla düzenlenecek açılışa, çok sayıda vatandaşın da katılacağı belirtiliyor. Ayrıca Başbakan Erdoğan'ın salonda yapacağı sürpriz bir konuşmayla yerel seçimler öncesinde Ankara'nın tüm ilçe belediye başkan adaylarını açıklaması bekleniyor.

ASKİ PROJELERİ
Elmadağ Kargalı Yeraltı Barajı, Elmadağ-Hasanoğlan Atıksu Arıtma Tesisi, Mamak-Lalahan Atıksu Arıtma Tesisi, Çankaya- Alternatif İsale Hattı.

PARK ALANLARI
Safa Parkı (Çukurambar), Öveçler Vadisi Rekreasyon Alanı, Eryaman Otoban Kenarı Parkı, Eryaman Metro Altı Park, Eryaman Şeker Parkı, Eryaman Emre Parkı, TOKİ Örencik Parkı.

DEKORATİF SAATLER
Ankara Kent Merkezinde yapımı gerçekleştirilen 33 meydan saati.

MODERN TAKSİ DURAKLARI
Çeşitli semtlerde yapımı gerçekleştirilen 100 adet modern taksi durağı.

HANIM LOKALLERİ
Sincan Hanımlar Lokali, Gölbaşı Hanımlar Lokali, Akyurt Aile Yaşam Merkezi

YAYA ÜST GEÇİTLERİ
Gazi Hastanesi önü, İstanbul Yolu Makro Market önü, İstanbul Yolu Jandarma Lojmanları önü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
214 yeni proje bugün açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN