Amatörlere müjde

19 Mayıs Spor Kompleksi içerisinde bulunan ve amatör futbol maçlarının oynandığı 1 ve 2 nolu sahaların sentetik çim ve tadilat işleri tamamlandı ve ikinci yarıya hazır hale getirildi

Giriş Tarihi: 16.1.2014
Ankara'da amatör futbolun arenası olan 19 Mayıs Dış Sahaların zemin yenileme ve tadilat işleri tamamlandı. Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhan Başoğlu, Ankara'da amatör futbolunun yükünü çeken 19 Mayıs Dış Sahaların zeminine sentetik çim döşendiğini, 'skorbord'un yenilendiğini, gece maçlarının da yapılabilmesi için stat ışıklarının eskisine nazaran 3 katı güçlendirildiğini ve her yağmurda göller oluşturan drenaj sisteminin de tamamen değiştirildiğini belirtti.

Türkiye'de emsali yok
Ankara amatör futbolunda çok önemli bir yer tutan 19 Mayıs Dış Sahalar yaz döneminde tadilata girmişti. Saha, Ankara Valiliği İl Özel İdare'nin ve Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün gayretleri ile ligin ikinci yarısına yetiştirildi. Kullanılamaz halde olan ve futbolcular için sakatlık riski taşıyan toprak çim, sentetik çimle değiştirildi. Bunun yanında stat ışıkları 3 kat güçlendirilerek gece maçları yapılabilecek seviyeye getirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amatörlere müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN