Korkunç çıkmaz

Giriş Tarihi: 19.1.2014

Keçiören Aşağı Eğlence Mahallesi'nde 3 aydır yanmayan sokak lambaları bölge sakinlerine her gün korku dolu anlar yaşatıyor

Yenimahalle'de yaşayan Kayserili 16 ilçe ve köy dernek başkanı, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a yerel seçimler öncesi destek ziyaretinde bulundu. Yenimahalle Belediye Meclis Üyesi ve Felahiyeliler Derneği Başkanı İsmet Özbay öncülüğünde gerçekleşen ziyarette Kayserililer Yaşar'a getirdikleri Kayseri'nin yöresel lezzetlerinden pastırma ve sucuk hediye etti. Yaşar, Kayserililer'i hemşehrisi olarak gördüğünü da sözlerine ekledi.

'Artık yeter'
Mahalle esnafından Ergül Özkaplan da şunları söyledi: "Sokakta kuaför dükkanım var. Ben dükkanı kapattıktan sonra kimse sokaktan geçemiyor. Onlarca kez Başkent Elektrik şirketini aradım. 3 ay oldu, 3 sokak lambasını tamir edemediler. Burada her gece bir olay oluyor. En son yeni ameliyat olan bir kadını darp edip parasını almışlar. Ondan önce de bir kadını merdivenden aşağı ittiler, artık yeter."

'Korkudan geçemiyoruz'
Etlik Caddesi'ni Karlıova Sokak'a bağlayan sokakta üniversite öğrencilerinin yoğun olarak yaşadığını anlatan Mahalle Muhtarı Necati Sargut, "Lambalar yüzünden kimse sokaktan geçemiyor. Kızlara bıçak çekip paralarını alıyorlar. İnsanlar korkuyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkunç çıkmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN