Sokak hayvanlarına Sofya'dan uzman

Başkent'teki sokak hayvanları, Sofya'dan gelen uzman heyetin getireceği çözüm önerileriyle acı çekmekten kurtulacak

Giriş Tarihi: 20.1.2014
Türkiye Bilimsel Kültürel Stratejik Araştırmalar Merkezi'nin (TÜBİKAM) organizasyonuyla Ankara'nın en büyük sorunlarından biri haline gelen sokak hayvanları için Sofya Belediyesi'nden uzmanlar Başkent'e geldi. Sofyalı yetkililerle Ankara'daki şehir hayvanlarının toplanması, kimliklendirilmesi ve geçici olarak barındırılması amacıyla yapılacak entegre tesisin fizibilite projesi hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. Büyükşehir Belediyesi'nin inşa etmeyi planladığı kent barınağının henüz tamamlanmayışı ve diğer ilçe belediyelerine ait hayvan barınaklarının yetersiz kalmasıyla başlayan sokak hayvanları problemi gün geçtikçe büyüyor.

KONTROLSÜZ ÜRÜYORLAR
Cadde ve sokaklarda başıboş gezen kedi ve köpekler hem yiyecek bulmakta zorlanıyor hem de kontrolsüz olarak üreyerek zaten büyük boyutlara ulaşan sorunun içinden çıkılmaz bir hal almasına neden oluyor.

BAŞKANLARA NEZAKET ZİYARETİ YAPILACAK
Ankara'nın en büyük ihtiyaçlarından biri haline gelen şehir hayvanlarının toplanması, kimliklendirilmesi ve geçici olarak barındırılması amacıyla yapılacak entegre tesis için dün TÜBİ- KAM'ın organizasyonuyla Sofya Belediyesi'nden uzman bir heyet Başkent'e geldi. Görüşlerine başvurulacak olan heyet, ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı, Meclis Başkanı ve Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne nezaket ziyaretleri gerçekleştirecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak hayvanlarına Sofya'dan uzman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN