Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Allı Pullu' sergide 22 eser

Giriş Tarihi: 21.1.2014

Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlisi Tuba Bahar, işleme eserlerini sergiledi. "Allı Pullu" adını verdiği sergide, Bahar'ın 22 eseri yer aldı

GAZİ Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Nakış Eğitimi Bölümü Araştırma Görevlisi Tuba Bahar, "Allı Pullu" adlı sergisiyle eserlerini görücüye çıkardı. Mesleki Eğitim Fakültesi Sanat Galerisi'nde gerçekleştirilen sergide Bahar'ın 22 eseri yer aldı. İlk kişisel sergisini açan Bahar, "Amacım geleneksel motiflerimizi günümüzün bakış açısıyla değerlendirmek ve onlara yeni yorumlar katmak" dedi. Sergisinde "dikkat" temasını işlediğini söyleyen Bahar, "Dikkat hayatımızın her alanında olan bir olgudur" dedi.

HAR EKETLİLİK KAZANDI

Bahar, dikkat ile duygu ve düşüncelerimizi belli bir noktaya odaklayabiliyoruz. Bunu kendi alanıma nasıl aktarabilirim diye düşündüm. Renkler ve motiflerle işlemelerimde belli bir odak noktası oluşturmaya çalıştım. Her çalışmamda bir dikkat noktası var" diye konuştu. Sergide yer alan çalışmalarından her birini ortalama bir ayda tamamladığını söyleyen Bahar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Diğer sanat alanlarında olduğu gibi işleme sanatı da büyük sabır istiyor. Geleneksel süsleme sanatlarında kullanılan bazı motiflere işleme teknikleriyle hareketlilik kazandırdım. Eserlerimde, yorganlama, aplike, pul-boncuk tutturma, zincir iğnesi, sap işi, tohum işi, gökle işi ve sarma teknikleri kullandım."

Sümeyye YAVUZ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Allı Pullu' sergide 22 eser
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN