Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ODTÜ Yolu son aşamada

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı hızla devam eden ODTÜ Yolu'nda sona yaklaşıldı. Eskişehir Yolu ile Anadolu Bulvarı'nı Konya Yolu'na bağlayacak bulvar ağaçlandırılıyor

Giriş Tarihi: 23.1.2014
Eskişehir Yolu ile Anadolu Bulvarı'nı Konya Yolu'na bağlayacak olan ODTÜ Yolu'nda sona yaklaşıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı hızlı devam eden bulvar üzerinde yer alan köprülü kavşak, alt-üst geçitlerle birlikte ağaçlandırma çalışmaları da hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, gece gündüz sürdürülen yoğun çalışmalarla bulvarın önemli ölçüde tamamlandığını söyledi.

8 ŞERİT OLACAK
Üzerinde 8 köprülü kavşak veya alt ve üst geçit ile bir yaya üst geçidinin yer alacağını anlatan Başkan Gökçek, 4 şerit gidiş, 4 şerit geliş olmak üzere toplam 8 şerit olacak bulvarın Türkiye için rekor sayılabilecek bir sürede tamamlanacağını kaydetti. Gökçek, küp formlu 450 adet ıhlamur ağacının dikilmeye başlandığı yolda yan bantlara da 500 adet ıhlamur ağacı ile 150 adet akçaağaç ve 50 adet büyük boylu mazı dikimi yapıldığını kaydetti.

YEŞİLLİKLER ARASINDA

Ayrıca yan bant ve yamaçlara mavi ve yeşil renkli 2 bin 500 adet büyük boylu atlas sedirleri dikilirken, 25 bin metrekare hazır çim seriliyor. Yolda 70 bin adet ateş dikeni, sarı taflan ve çalı dikim çalışmaları da devam ediyor. Gökçek, "Çalışmaların tamamlanmasının ardından bulvar adeta yeşillikler arasından geçen bir duruma bürünecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ODTÜ Yolu son aşamada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN