Gökçek suçlamalara cevap verdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon programında sessizliğini bozdu. Güncel gelişmeleri değerlendiren Gökçek, "Fitneye benzin dökmemek için bekledim" diye konuştu

Giriş Tarihi: 27.1.2014
Uzun zamandır gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, son günlerde yaşanan ekonomik ve siyasi gelişmelerden yerel seçimlere kadar pek çok konuda merak edilenleri, tespitlerini ve bilinmeyenleri belgeleriyle birlikte açıkladı. Başkan Gökçek, "Küçülen Avrupa, büyüyen Türkiye'de 17 Aralık ve gezi olaylarını getiren, bardağı taşıran son damla Sayın Başbakan'ın yeni projeleri oldu" dedi.

"YAŞANANLARA ÜZÜLÜYORUM"
Beyaz TV'de katıldığı bir televizyon programında sessizliğini bozan Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, şimdiye kadar fitneye benzin dökmemek için beklediğini belirterek, "Geçen sefer özellikle Gezi olaylarında uluslararası güçlerin ve onlara Türkiye'de taşeronluk yapanların kastı çok açık ve net ortadaydı. Bunun için rahatlıkla çıkabildim. Ama bu olayların içerisinde üzülüyorum, maalesef ve maalesef kendi insanımız dediğimiz insanlarla karşı karşıya gelmek gibi bir konum Türkiye'ye takdim edildi" diye konuştu.

"BEN BİLE BİLMİYORMUŞUM"
Yaşanan üzücü olayları sessizce takip eden Başkan Gökçek şöyle devam etti: "Olaylar gelişti, belli bir noktaya geldi ve artık Türkiye'nin gündemine de oturdu. Biz de bunları tahlil edebilecek hale geldik. Bütün gelişen olayların hepsini teker teker anlatacağım. Olayların tamamı beynelmilel güçlerin yaptığı hadiseler."

MİLLİ GELİR 10 BİN DOLARA YÜKSELDİ
Başkan Gökçek'in, geçmiş dönemin gazete kupürlerini de göstererek, açıkladığı alan ve rakamlar şöyle oldu: "2002 yılında kişi başına düşen gelir 3 bin dolardı. Kişi başına düşen gelir şu anda 10 bin 500 doları buldu. Gayri safi yurt içi hasıla 2002 yılında 232 milyar dolar. Ama 2012 yılında 786 milyar dolar. İhracat 36 milyar dolarmış. Şu anda 153 milyar dolara çıkmış. Şu anda IMF'ye borcumuz bitti. Merkez Bankası rezervleri 2002'de 28.3 milyar dolar, şu anda 135 milyar dolar. Faiz 7 bin 500 idi. AK Parti iktidara gelmiş yüzde 7 bin 500'den yüzde 4,5'a inmiş."

'TEKRAR YOLSUZLUK İDDİALARI ÇIKACAK'
Başkan Gökçek, son olarak seçim kampanyasına ilişkin bilgiler vererek, kampanyasını yeni projeler üzerine kurduğunun altını çizdi. 6 Şubat'ta tanıtım lansmanı yapacağı bilgisini veren Başkan Gökçek, Ankara'yı bekleyen projeleri tanıtacaklarını aktardı. Başkan Gökçek, geçen yıllarda olduğu gibi yine kendisi hakkında yolsuzluk iddialarının ortaya atılacağını ancak bu iddialara yanıt vererek vakit kaybetmeyeceğini de vurguladı. Anketlere ilişkin bilgi veren Gökçek, "İnşallah tarihi bir farkla, 15 ile 17 arası bir farkla biz bu seçimleri alnımızın akıyla bitireceğiz" dedi.

'TARİHİ FARKLA YARIŞI BİTİRECEĞİZ'
ORC Şirketi'nin İstanbul ve Ankara'da toplam 26 bin 944 kişiyle anket yaptığını belirten Başkan Gökçek, "AK Parti birinci çıkıyor. İstanbul yüzde 46, Ankara yüzde 47. Yüzde 33.6 da Mansur Yavaş. Kendi anketlerimiz var. Mevcut anketimiz 49 bin kişiyle Ankara İl Başkanlığı'nın yaptırdığı bir anket. Kararsız dağılımı yapılmadan, MHP Mevlüt Karakaya 9.52, Mansur Yavaş 33.11, Melih Gökçek 46.30. Kararsızlar dağılınca diğer partiler 2.2, Mevlüt Karakaya 10.48, Mansur Yavaş 36.45, Melih Gökçek 50.96. Yeni ilçeler de katılınca müspet olarak değişeceğine inanıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek suçlamalara cevap verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN