Yenimahalle'de kanaryaların sesi yankılandı

Kanaryalar Yenimahalle'de yarıştı.

Giriş Tarihi: 28.1.2014 11:33
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 'Kuşlar, köpekler ya da kediler olsun, tüm hayvanlarımız için düzenlenen aktivitelere, yarışmalara katılıyorum ve destekliyorum. Çünkü bu tarz etkinlikler çocuklara hayvan sevgisini doğrudan aşılamaktadır' dedi.

Başkent Kanarya sevenler Derneği 2013-2014 sezonu Malinua Ötüm Yarışması'nın kupa törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkanvekili Müslüm Ertekin, Başkent Kanarya Sevenler ve Üretenler Derneği Başkanı Mehmet Poyraz ve Yarışma Komite Başkanı Ertuğrul Gazi Aydın katıldı.

SEVGİYİ AŞILAMANIN EN İYİ YOLU

Yenimahalle Cemre Park'ı Çınaraltı Restaurant da gerçekleşen Malinua Ötüm Yarışması'nda Türkiye'nin dört bir tarafından gelen kanarya sevenler ve üretenler yer aldı.

282 kanaryanın yarıştığı yarışma da 4'lü takımlar kategorisinde Ankara'dan Cevdet Özbayar kanaryası ile birinci oldu. Yaşar birincilik ödülünü takdim ederken, Başkent Kanarya Sevenler ve Üretenler Derneği tarafından da teşekkür plaketi aldı.
Kuş beslemenin vazgeçilmez tutkulardan biri olduğunu dile getiren Yaşar, 'Kuşlar, köpekler ya da kediler olsun, tüm hayvanlarımız için düzenlenen aktivitelere, yarışmalara katılıyorum ve destekliyorum. Çünkü bu tarz etkinlikler çocuklara hayvan sevgisini doğrudan aşılamaktadır. Hayvanların nesillerinin tükenmemesi ve yaşatılması için de bu tarz etkinliklerin yeri ayrıca önemlidir' diye konuştu.

YAŞAR'DAN KANARYA SEVENLERE DESTEK

Yaşar, kanaryaların bulunduğu alanı kanaryaların cıvıltısı eşliğinde gezdi ve üreticilerinden bilgiler aldı. Hayvan severlerin sıkıntılarını dinleyen Yaşar, yarışmalar için yer talebinde bulunan üreticilere de Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nin kapılarını açacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle'de kanaryaların sesi yankılandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN