Başkent eroinde ikinci sırada

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı 2013 Uyuşturucu Raporu'nda Başkent, eroin olaylarında ikinci sırada yer alıyor

Giriş Tarihi: 31.1.2014
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kaçakçılık ve Organize Suçlarlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı'nın 2012 yılında gerçekleşen uyuşturucu olayları istatistiklerine dayanarak hazırladığı 2013 Uyuşturucu Raporu yayımlandı. 192 sayfalık raporda çarpıcı bilgilere yer verilirken yaşanan eroin olaylarında İstanbul'un birinci, Ankara'nın ise ikinci sırada yer alması dikkat çekti.

130 BİN KİŞİ GÖZ ALTINA ALINDI

Emniyet ve Jandarma'nın düzenlediği operasyonlara dayanılarak hazırlanan raporda, önemli ayrıntılara yer verildi. Ülke genelinde 83 bin 133 uyuşturucu olayının meydana geldiği ifade edilirken bu olaylar neticesinde 130 bin 49 kişinin göz altına alındığı açıklandı. Raporda 1 yılda yaşanan uyuşturucu olayları ile bu kapsamda göz altına alınan kişi sayısı, yaş, cinsiyet, eğitim durumu ile bağımlılık oranları, yatarak tedavi gören hasta sayısı ile alınması gereken önlemler üzerinde duruldu.

GRAFİKLE ANLATILDI
Grafiklerle yansıtılan bilgilerde İstanbul, bin 753 olayla yüzde 42.19'luk paya sahipken, ikinci sırada bulunan Başkent'te 331 olayın yaşandığı kaydediliyor. Kokain olaylarında da yine Ankara, İstanbul'u ikinci sırada takip ediyor. İstanbul'da 1163 olay yaşanırken, Başkent'te 111 kokain olayının meydana geldiği belirtiliyor. Ecstasy olaylarında da yine İstanbul'u ikinci sırada izleyen Başkent, esrar maddesinde İzmir'den sonra üçüncü sırada geliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent eroinde ikinci sırada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN