Bilim adamından yağmur müjdesi

Ankaralı bilim adamından yağış bekleyen Türkiye'ye büyük müjde! Geliştirdiği doğal yöntemle yağış oluşturmayı başaran Prof. Dr. Cemal Saydam, Kuran ayetlerinde yazan gerçeği formüle döktü

Türkiye genelinde oluşan yüksek basınç nedeniyle yağışsız geçen aralık ve ocak ayı çiftçiyi düşündürürken, Türk bilim adamı Prof. Dr. Cemal Saydam'dan her şeyi değiştirecek bir açıklama geldi. Geliştirdiği doğal bir yöntemle bulutta yağış oluşturmayı başaran 'Çılgın Türk', bin 400 yıl önce Kuran-ı Kerim ayetlerinde açıkça yazılan gerçeği formüle dönüştürdü. Denenip doğruluğu kanıtlanan dünyanın kaderini değiştirecek buluşla 25 dakika içinde yağmur ve kar yağdırılabiliyor.

25 DAKİKADA YAĞIŞ BAŞLIYOR

Yağışlar olmadığından ekinler için paniğe kapılan çiftçiye Hacettepe Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Saydam'dan büyük bir müjde geldi. 20 yıldır yağmurun nasıl oluştuğunu araştıran ve nihai sonuca ulaşan Saydam, "Yaptığımız şey doğanın nasıl çalıştığını anlamaktı. Gördük ki yağmur yüklü bulutlar, toz taşıyan rüzgarlarla buluşmayınca üstümüzden öylece geçip gidiyor. Bunu aştıktan sonra ona en doğal şekilde nasıl müdahale edebileceğimizi keşfettik. Artık bulutun üzerine yalnızca Sahra Çölü tozu atarak, 25 dakika içinde yağış oluşturuyoruz" diye konuştu.

'Hayran kalmamak elde değil'
Patentli olarak geliştirilen ve dünyada bir ilk olan 'çöl kökenli toprak ile yağış yöntemi' sayesinde kuraklık sorunlarının tamamını ortadan kaldırmanın mümkün olduğunu belirten Prof. Dr. Cemal Saydam, "Asıl meselemiz memleketin bu acil sorununa bir çare getirmek. Bu buluştan sonra bir öğrencimin Kuran-ı Kerim'de yazılanları bana göstermesi beni inanılmaz etkiledi. Açıp Kuranı Kerim'deki ayetleri okuyabilirsiniz. Yağmurun nasıl oluştuğu 1400 yıl önce yazılan ayetlerde açıkça belirtilmiş. Buna hayran kalmamak elde değil" dedi.

İşte o Ayetler:
Hicr Suresi 22. Ayet: "Rüzgarları da aşılayıcı olarak gönderip yukardan su indirerek sizi onunla suladık. Onu toplayıp depolayan da siz değilsiniz." Araf Suresi 57. Ayet: "O, rüzgarları rahmetinin önünde müjde olarak gönderendir. Nihayet rüzgarlar ağır bulutları yüklendiği vakit, onları ölü bir belde (yi diriltmek) için sevk ederiz de oraya suyu indiririz. Derken onunla türlü türlü meyveleri çıkarırız. İşte ölüleri de öyle çıkaracağız. Ola ki ibretle düşünürsünüz."

İşte Ayetlerdeki o formül:
Prof Dr. Saydam sözlerine şöyle devam etti: "Ayetlerde bahsedilen aşılayıcı rüzgarı şöyle açıklayalım: Toz, bulutla temas edince okzavat çıkarıyor. O da demirle reaksiyona girince suyu oluşturuyor. Bu olayın formülü de budur: "FeOH + HC2O4 --> FeC2O4 + H2O". Daha sonra ise Kuran-ı Kerim'de "Ayetlerimizi apaçık gönderdik anlayasınız diye" ve "Akleden kavim için bunda ders çoktur" diye tekrar tekrar söylenmiş. Bu kavim neden Türkler olmasın? Ben aklettim işte bunu da artık devletin hizmetine sunmaya hazırım."

En büyük Türk buluşu

Prof. Dr. Saydam, "Ülkemizde bulunan kumlarla yağış elde edilemiyor. Ancak Sahra Çölü'ndeki tozun içinde bulunan en az 10 bin yıllık bakteri mantarlar bulutla buluşunca canlanarak bulutu suya dönüştürüyor. Şu anda üstümüzden geçip giden bulutlar tozla buluşamadığı için hiçbir işe yaramıyor. Ancak bir uçak vasıtasıyla bulutun üzerine sahra tozu atarak bulutlardan faydalanabiliriz. Bunu deneyerek gördük, ispatladık hatta patentini dahi aldık. Bu buluş, belki de Türk bilim adamının küresel anlamda bulduğu en büyük buluştur" dedi.

"Kaderimiz değişiyor "

Bulut tohumlama yöntemiyle Doğu Anadolu Bölgesi'ne istenildiği kadar kar biriktirebileceğini ifade eden 'Çılgın Türk', "Bu söylediğim söz Türkiye Cumhuriyeti'nin kaderini değiştiren sözdür" diyerek düşüncelerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilim adamından yağmur müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN