Keçiören yeni asfaltlı yollarıyla daha güzel

Altyapı çalışmalarıyla cadde ve sokakların çehresini değiştirip güzelleştiren Keçiören Belediyesi, vatandaşları temiz ve kullanışlı yollara kavuşturuyor.

Giriş Tarihi: 5.2.2014 15:12
Göreve geldiğinde Keçiören'in en önemli sorunlarından birisinin asfalt konusunda yaşandığını gören Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, dört yılda ilçenin dört bir yanını asfalt ile döşedi. İlçe belediyelerinde ilk defa asfalt kazıma makinesi kullanılarak yapılan çalışmalar sonucunda artık yama kaldırmayan sokaklar da yeni asfalta kavuştu. Asfalt kazısı sonucunda çıkan malzemeleri de çöpe atmayan Keçiören Belediyesi, oluşan asfalt kırıklarını altyapısı tamamlanmamış sokaklarda kullanarak değerlendirdi. Kent estetiğine büyük önem veren Keçiören Belediyesi, son olarak 5 ayrı mahallenin 7 sokağında sürdürülen asfalt serim çalışmalarını tamamladı. Karakaya Mahallesi Hendek Sokak, Bağlarbaşı Mahallesi Fatsa Sokak, 23 Nisan Mahallesi 1011, 1033, Kanlıca Sokak, Yeşiltepe Mahallesi 954. Sokak ve Basınevleri Mahallesi Çelebi Sokak'ta asfalt serim çalışmaları tamamlandı. Altyapı hizmetleri ile vatandaşların büyük takdirini kazanan Keçiören Belediyesi'nin yaptığı kaldırım çalışmaları, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından standart olarak tescil edildi. Böylece Keçiören Belediyesi, yaptığı altyapı çalışmalarında Avrupa standartlarını yakaladı.

Türkiye'nin en büyük ilçesi Keçiören'in 3 bini aşkın cadde ve sokağıyla da çok büyük bir metropol olduğuna dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, geçmiş yılların da birikimiyle ilçede ciddi bir asfalt sıkıntısı yaşandığını hatırlatarak, 'Keçiören'in genelinde birçok asfaltta ciddi yıpranmalar meydana gelmiş, sadece yama çalışmalarıyla giderilmek istenen bu sıkıntı geçen yıllar itibariyle had safhaya ulaşmıştı. Göreve geldiğimizde yaptığımız beklenti anketinde de Keçiörenlilerin en önemli ihtiyaç olarak gördüğü konulardan birisi asfaltın da içinde bulunduğu altyapı eksikliğiydi. Bunu dikkate alarak büyük bir asfalt seferberliği başlattık ve ilçemize dört yılda 1 milyon 556 bin 720 ton asfalt serdik' diye konuştu.

Keçiören'in hızlı büyüyen ilçe olduğunu vurgulayan Başkan Ak, 'Bir kentin, bir bölgenin gelişme sürecinde altyapı çalışmalarının önemi büyüktür. Altyapının yetersiz kaldığı bir kentte sağlıklı bir kentleşmeden de söz etmek mümkün değildir. Bu gelişme ve büyümeyi de dikkate alarak Keçiören Belediyesi olarak altyapı hizmetlerine öncelik veriyoruz. Amacımız Keçiören'de altyapı problemlerini en aza indirmektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören yeni asfaltlı yollarıyla daha güzel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN