Sokak değil kabus

Banka ve iş merkezlerinin yoğun olarak bulunduğu Ceyhun Atıf Kansu Caddesi 1271 Sokak'ta trafik çilesi yaşanıyor. Vatandaş ise duruma tepkili

Giriş Tarihi: 6.2.2014
Balgat'ta yıllardır bir türlü çözülemeyen trafik sorunu vatandaşı çileden çıkardı. Ceyhun Atıf Kansu Caddesi üzerinde bankaların yoğun olarak bulunduğu 1271 Sokak'ta (6. Sokak) yol üzerine gelişigüzel park edilen araçlar trafiği kilitledi. Saatlerce aynı yerde beklemek zorunda kalan sürücüler duruma tepki gösterdi. Kilitlenen trafiği araçlarından inen sürücüler açtı.

TRAFİK "ARAPSAÇI"

Ceyhun Atıf Kansu Caddesi üzerinde son yıllarda açılan çok sayıda iş merkezi, restoran ve banka, trafik yoğunluğunun artmasına neden oldu. Kapasitesinin üzerindeki araç yoğunluğunu kaldırmakta zorlanan sokaklara bir de araçlarını yol ortasına gelişigüzel park eden duyarsız sürücüler eklenince sokak üzerindeki trafik arapsaçına döndü.

SÜRÜCÜLER TRAFİK POLİSİ OLDU
Bankaların yoğun olduğu 1271 Sokak üzerine gelişigüzel park edilen araçlar, trafiğin kilitlenmesine neden oldu. Duyarsız sürücüler yüzünden trafikte saatlerce bekleyen sürücülerin sinirleri gerildi. Zaman zaman birbirleriyle de tartışan vatandaşlar duruma isyan ederek, "Burada trafik her gün böyle, yıllardır aynı çileyi çekiyoruz" dedi. Sürücüler, trafik polisi gelmeyince, yolu uzun uğraşlar sonunda kendi imkanlarıyla açtı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak değil kabus
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN