Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keçiören'de sular duruldu

Giriş Tarihi: 8.2.2014

Yerel seçimlerde yarışacak adayların belirlenmesinin ardından aralık ayında Keçiören'deki parti bürolarına yönelik seri saldırılar, ilçe emniyetinde yapılan köklü değişiklikle sona erdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da yaşadığı Keçiören'de aralık ayında MHP, BBP ve CHP bürolarına yönelik silahlı saldırılar yaşanmıştı. 10 gün içinde ilçede 8 ayrı saldırı olayı meydana gelmişti. Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne Cihat Şerolar'ın getirilmesinin ardından emniyette 150 civarında personelin de görev yeri değiştirildi. Emniyette yaşanan kan değişimiyle ilçede üst düzey güvenlik tedbirleri alındı. Partilere yönelik gerçekleştirilen saldırı olayları ise bıçak gibi kesildi. Kozmopolit yapısı ve seçimler öncesi yükselen tansiyonla gündeme gelen Keçiören'deki olaylar, "Keçiören'de ne oluyor" manşetiyle SABAH Ankara'da yer almıştı. Bu olaylarda MHP'nin Keçiören adayı Mehmet Ali Tanrıverdi'nin seçim bürosuna molotof kokteyli atılmış, BBP'nin adayı Turgut Altınok'un 5 ayrı seçim bürosu kurşunlanmış, adayı kesinleşmeyen CHP bürosu da saldırıya maruz kalmıştı.

30 ekip görevlendirildi
Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki değişimle "Keçiören Teksas'a döndü" söylemi kısa sürede alınan can alıcı tedbirlerle dillerden düştü. İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki İstihbarat, Terör, Güvenlik ve Asayiş şubeleriyle koordinasyonu sağlayan ilçe yönetimi saldırıların yaşandığı seçim bürolarını korumak için 30 ayrı ekip görevlendirdi. Keçiören'de 100 aşkın seçim bürosunun bulunduğu partilerin aday ve yetkilileriyle güvenlik toplantıları yapılarak, belirli kavşaklara da trafik ekipleri konuşlandırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören'de sular duruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN