Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keskinliler 10 gündür susuz

Giriş Tarihi: 8.2.2014
Kırıkkale'nin 10 bin nüfuslu Keskin Belediyesi'nin BEDAŞ'a olan 1 milyon TL'lik borcu nedeniyle elektriği kesildi. Elektriğin kesilmesi nedeniyle ilçeye su pompalanamayınca ilçede yaşayan vatandaşlar susuz kaldı. 10 gündür içme suyunu kuyulardan ve mahallelerde bulunan çeşmelerden temin eden Keskinliler, büyük sıkıntı yaşıyor. İlçede ishal vakalarının ise görülmeye başladığı öğrenildi.

SESİMİZİ DUYAN YOK MU?
İçme suyunu tankerler ile köylerden temin etmeye çalıştıklarını anlatan Ali Bozkurt, "Su olmadığı için ilçeyi pislik götürüyor. Taşıma su ile evin ihtiyacını karşılıyoruz" dedi. Ev hanımı Habibe Keskinkaya da "Nereye kadar taşıma suyu ile evin ihtiyacı karşılanır. Çocuklar hastalanmaya başladı. Çamaşırları ve bulaşıkları çeşmelerde soğuk suyla yıkıyoruz. Ankara bir adım ötede, sesimizi duyan yok mu? diye konuştu.

GELİRİMİZ ÇOK DÜŞÜK
Keskin Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Dağ "BEDAŞ yetkilileri ile görüştük. Borcun yatırılması gerektiğini, bu para yatmadan elektriği veremeyeceklerini bildirdiler. İlçe olarak zor durumdayız. Belediyenin geliri düşük. Borcu nasıl ödeyelim" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keskinliler 10 gündür susuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN