Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Filipinler için yardım sergisi

Giriş Tarihi: 9.2.2014

Tayfunda çok sayıda insanın öldüğü Filipinler için resim ve heykel sergisi açıldı. Filipinler Ankara Büyükelçiliği'ndeki serginin açılışına katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay eserleri inceledi

Filipinler'in Ankara Büyükelçiliği'nde, ülkede çok sayıda insanın ölümüne ve birçok kişinin kaybolmasına neden olan Haiyan Tayfunu nedeniyle sergi düzenlendi. Serginin açılışı Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Büyükelçi Maria Rowena Mendoza Sanchez tarafından yapıldı. Atalay, açılışın ardından sonrası yaptığı konuşmada, sergiden elde edilecek gelirin mağdurlar için harcanacağını söyledi.

7 Mart'a kadar açık

Eserleri bağışlayan sanatçılara teşekkür eden Atalay, "Sevgiler ve acılar paylaşıldıkça dostluklar güçleniyor" dedi. Gazi Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi ve Filipinler Büyükelçiliği'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği sergide, 4 ülkeden 114 sanatçının çoğu resimden oluşan 127 eseri bulunuyor. Halka açık sergi, 7 Mart'a kadar görülebilecek.

Geliri felaketzedelere
Türkiye'nin Filipinler'de yaşanan drama duyarsız kalmadığını ve felaketin ikinci gününde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da talimatıyla ülkeye yardım götürdüklerini kaydeden Beşir Atalay, başka ülkelerin yardımlarının da kısa sürede bölgeye ulaştırıldığını anlattı. Atalay, sergi gelirinin özellikle Tacloban'daki felaketzedelere ulaştırılacağı bilgisini de verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filipinler için yardım sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN