Sincan metrosu yarın açılıyor

Giriş Tarihi: 11.2.2014

Sincan-Batıkent metrosu Başbakan Erdoğan, İspanya Başbakanı Rajoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek tarafından yarın açılacak

Başkentliler'in heyecanla beklediği Sincan-Batıkent metrosu, yarın hizmete girecek. Sincan Harikalar Diyarı'nda yapılacak açılış törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de katılacak. Davetliler, resmi törenin ardından metronun ilk seferinde de yolculuk yapacak.

BAKANLIĞA DEVREDİLMİŞTİ

Büyükşehir Belediyesi'nin yapımına başladığı ve 216 trilyon lira harcayarak 2011 yılında yüzde 71.78'lik fiziki gerçekleşme ile Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı'na devrettiği Sincan metrosu, görkemli bir törenle hizmete açılıyor. Batıkent'ten Sincan Törekent'e kadar 15 kilometre uzunluğa sahip olan hatta toplam 12 istasyon bulunuyor.

SÖZ VERİLEN TARİHTEN ÖNCE BİTİRİLDİ
Kızılay-Sincan hattı üzerinde Batıkent, Batımerkez, Mesa, Botanik, İstanbul Yolu, Eryaman 1-2, Eryaman 3, Devlet Mahallesi, Fatih, GOP, Törekent 1 ve OSB olmak üzere 12 istasyon bulunuyor. Batıkent'ten Sincan Törekent'e kadar hattın uzunluğu 15 kilometre. Büyükşehir Belediyesi'nin yapımına başladığı metro hatları, 7 Mayıs 2011'de düzenlenen bir törenle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na devredilmişti. ODTÜ Metro İstasyonu'nda yapılan devir teslim töreninde metroların 2014 yılının nisan ayında hizmete gireceği açıklanmış ancak süreç içerisinde yapılan hızlı çalışmalarla bu tarihler öne çekilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sincan metrosu yarın açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN