Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sur dibinde dram

Yangında evini kaybeden Harun Aktolga, Ankara Kalesi'nde surların dibine inşa ettiği tahta barakada 8 aydır yaşam mücadelesi veriyor

Başkent'in en önemli turistik bölgelerinden Ankara Kalesi, büyük bir drama ev sahipliği yapıyor. Kale surları dibindeki gecekondusu 8 ay önce çıkan yangında kül olan Harun Aktolga (69) aylardır kendi yaptığı tahta kulübede yaşıyor. Kendisine yardım edilmesi için gittiği her yerden eli boş dönen Aktolga, uzanacak yardım elini bekliyor.

"EKMEK BULAMIYORUM"
Yaz aylarında çıkan çalı yangının evine sıçramasıyla her şeyini kaybeden Harun Aktolga, zor günler geçiriyor. Aylardır yardım için başvurmadığı yer kalmayan Aktolga, "Yangında evi, eşyaları 60 yıllık birikimimi kaybettim. Yiyecek bir lokma ekmeği zor buluyorum. Ne giyecek bir çift elbisem ne de rahatça uyuyabileceğim bir evim var" dedi.

"SEFALET İÇİNDEYİM"
Sağlık sorunları olduğu için çalışamadığını söyleyen Aktolga, "Geçirdiğim bir kaza sonucu omuriliğime platin takıldı. Yüzde 40 engelli raporum var, çalışamıyorum. Yardım için gitmediğim yer kalmadı. Altındağ Kaymakamlığı'na, Altındağ Belediyesi'ne her yere başvurdum. Ama hiç kimse yardım etmedi. Burada tek göz evde sefalet içindeyim" diye konuştu.

"DAYANACAK GÜCÜM YOK"
Yangının ardından sokakta kaldığını söyleyen Aktolga, "Gidecek bir yerim yok. Ben de yangından sonra kendime bu tahta kulübeyi yaptım. Gün boyunca bütün zamanımı burada geçiriyorum. Geceleri soğuk oluyor. Yandaki gecekondunun bir odası var. Oraya yatak koydum geceleri orada yatıyorum. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Bana yardım edin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sur dibinde dram
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN