Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç büyük üniversite güçlerini birleştirdi

Giriş Tarihi: 17.2.2014

Gazi, Ankara ve Hacettepe üniversiteleri güç birliği yaparak yabancı öğrencilere yönelik ortak yüksek lisans ve doktora programları açacak

Başkent'teki üç büyük üniversite uluslararası alanda güç birliği yapacak. Gazi, Hacettepe ve Ankara üniversiteleri, yükseköğretimde bir ilke imza atarak ortak yüksek lisans ve doktora programı açacak. Gazi Üniversitesi (GÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, yükseköğretim alanında uluslararasılaşmanın özellikle son yıllarda önem kazandığını ve YÖK'ün de bu konuda önemli adımlar attığını söyledi.

1,5 YILDA HAZIRLANDI

Büyükberber, GÜ'nün ev sahipliğinde Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, Ankara Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Şaban Çalış ve diğer ilgililerin katıldığı bir toplantı düzenlediklerini aktardı. 1,5 yıldır çalışma yürüttüklerini dile getiren Büyükberber, sonuçta "Ankara Ortak Doktora Programları" projesini hazırladıklarını bildirdi.

"MUAZZAM BİR GÜÇ"
AÜ Rektörü Prof. Dr. İbiş ise üç büyük üniversitenin muazzam bir güç olduğunu belirterek, "Yapabileceğimiz çok daha fazla proje var. Her konuda işbirliği halindeyiz" diye konuştu. HÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncer de 1,5 yıldır üzerinde çalıştıkları projeyi artık somutlaştırdıkları için memnun olduğunu belirterek, üniversitelerinin tüm gücüyle projenin yürütücüsü olacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç büyük üniversite güçlerini birleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN