Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şereflikoçhisar'da hileli yakıt baskını

Kaçakçılık polisinin Şereflikoçhisar Sanayi Sitesi'ne düzenlediği baskında, hileli akaryakıt satışı yapılan bir depo tespit edildi

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, yapılan ihbar üzerine bir çalışma başlattı. Şereflikoçhisar'daki sanayi sitesinde madeni yağ satışı yapılan bir iş yerinin önünde sürekli araçların durduğu ve yakıt ikmali yapıldığı tespit edildi. Düzenlenen baskında madeni yağların karışımından elde edilen "hileli" akaryakıt satışı yapıldığı belirlendi. Gözaltına alınan 5 kişinin yanı sıra gizli düzenekle oluşturulan depolarda yapılan aramalarda 31 ton yakıta el konulduğu ifade edildi.

İSTASYON GİBİ ÇALIŞIYOR
Kaçakçılık ekipleri gelen ihbarlar üzerine harekete geçti. İhbarda Şereflikoçhisar Sanayi Sitesi'nde bir iş yerinde "hileli" akaryakıt üretimi yapıldığı kaydedildi. İhbarı araştıran ekipler, sanayi sitesinde 10 numara yağ olarak bilinen yağın sentetik kimyasallarla karıştırılarak hileli akaryakıt elde edildiği saptandı. Piyasaya göre ucuza satılan bu akaryakıtı almak için günün belirli saatlerinde TIR, otobüs, kamyon ve minibüslerin geldiği tespit edildi.

TANK VE TENEKELERDEN 31 TON AKARYAKIT ÇIKTI
Çeteyi izlemeyi tamamlayan ekipler baskın düzenledi. Operasyonda iş yeri sahipleri ve çalışanlarının içinde bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. İş yerinde yapılan aramalarda ise gizli tanklar tespit edildi. 4 fiber tank ve 2 bin 700 teneke içinde 31 ton hileli akaryakıt olduğu belirlendi. Madeni karışımdan elde edilen yağların araçların deposuna basit düzeneklerle doldurulduğunu belirleyen ekipler, iş yerini mühürlerken, gözaltına alınan 5 zanlı hakkında "Kaçakçılık Kanununa Muhalefet"ten yasal işlem yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şereflikoçhisar'da hileli yakıt baskını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN