Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İki cihan saadeti' için uğraşıyor

Çubuk'ta görevli engelli müezzin Murat Uçar, eşiyle birlikte "dünya, ahiret ve aile saadeti" konusunda halkı bilgilendiriyor

Giriş Tarihi: 20.2.2014
Çubuk'ta görevli müezzin Murat Uçar, eşiyle ev ev dolaşarak erken evlilik ve boşanmaları engellemek için çabalıyor. Engelli müezzinin, "Dünya, Ahiret, Aile Huzuru" ismini verdiği proje, mahalle halkı tarafından ilgi görüyor. Murat Uçar, "Bir kişi bile bu çalışmam vesilesiyle aile saadetini yakalar, boşanmaz ve ibadetini seve seve yaparsa benim için büyük bir onurdur" diyor.

EV EV DOLAŞIYORLAR
15 yıllık engelli müezzin Uçar, eşiyle ev ev dolaşarak erken evlilik ve boşanmaları engellemek için mücadele ediyor. Dünya ve ahiretteki huzurun, aile saadetinden geçtiğini söyleyen Uçar, bu kapsamda öfkeyi yenebilme, insan sevgisi, Hz. Peygamber'in erkek ve kadınlara öğütleri, eş ve çocukların Allah'ın hediyesi ve emaneti olduğu, söz ve nişan, evlilik, nikah, çocukların anne-baba üzerindeki hakları, namazın önemi, ibadetin doğru bir şekilde nasıl yapılacağı gibi birçok konudaki bilgiyi, anlaşılır bir dille mahalle halkına anlattığını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İki cihan saadeti' için uğraşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN