Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de Mansur Yavaş krizi

CHP'li Mansur Yavaş'ın, önerdiği belediye meclis üyelerinin hiçbirinin listeye girmemesi nedeniyle adaylıktan çekilebileceği söyleniyor

CHP, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için aday listelerini 18 Şubat'ta Yüksek Seçim Kurulu'na teslim ederken kulislerde şok bir iddia ortaya atıldı. CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterdiği eski MHP'li Mansur Yavaş'ın belediye meclis üyelikleri için önerdiği isimlerin listeye alınmadığı belirtildi. Kulislerde ise Yavaş'ın önümüzdeki günlerde adaylıktan ayrılabileceği ve CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine adaysız girebileceği öne sürüldü.

BİRİ BİLE YOK

CHP'de 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde Ankara krizi yaşanıyor. Krizin ise Ankara büyükşehir Belediye Başkanlığı için eski MHP'li Mansur Yavaş'ı aday gösteren CHP yönetiminin, önceki gün Yüksek Seçim Kurulu'na sunulan aday listelerinde belediye meclis üyelikleri için Yavaş'ın istediği ve önerdiği hiçbir isme yer vermemesi nedeniyle yaşandığı belirtiliyor.

KUŞOĞLU KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ
Kulislerde Mansur Yavaş'ın istediği isimlerin belediye meclis üyeliği listelerinde yer alamaması üzerine Yavaş'la CHP yönetimi arasındaki görüşme trafiğinde etkin rol oynayan Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu'nun devreye girdiği ve önceki gün Meclis'te Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yaşanan sıkıntıyı aktardığı kaydediliyor. Kuşoğlu'nun verdiği mesajlara rağmen parti yönetiminin belediye meclis üyelikleri konusunda geri adım atmayacağı belirtiliyor.

ÇEKİLEBİLİR
Belediye meclis üyelikleri konusunda yaşanan krizin ardından ise kulislerde Mansur Yavaş'ın adaylıktan çekileceği konuşuluyor. Yavaş'ın kesin listelerin YSK'ya sunulacağı güne kadar bekleyeceği ve ardından da adaylıktan istifa edebileceği öne sürülüyor. Bu durumda ise CHP'nin Ankara'da yerel seçimlere adaysız gitmek zorunda kalacağı dile getiriliyor. CHP kulislerinde ayrıca Mansur Yavaş'ın CHP il ve ilçe örgütleriyle bağ kurmadığı, seçim kampanyasını parti yönetimi ve örgütlerden ayrı yürüttüğü, bu durumun da seçime sayılı günler kala gerek örgütte gerekse de parti yönetiminde 'partiden kopuk çalışıyor' tepkisine yol açtığı kaydediliyor. Kulislerde ayrıca Yavaş'ın kitlesel bir aday töreni istemediği ve bu nedenle de daha önce Ankara Arena'da yapılması planlanan tanıtım töreninin yapılamadığı da dile getiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de Mansur Yavaş krizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN