Kuzeyin çocukları Başkent'te

Bu yıl 8.'si düzenlenen "Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri", Atatürk Kültür Merkezi'ndeki törenle kapılarını Ankaralı misafirlerine açtı

Giriş Tarihi: 21.2.2014
Başkent'te bu yıl 8.'si düzenlenen "Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri", Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleştirilen törenle açıldı. Başkent'te yaşayan Trabzonlular'ın akın ettiği açılışa Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile milletvekili ve bürokratlar katıldı.

"BİR ADIM ÖNDE"
Açılış töreninde konuşan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Trabzon'un geçmişten aldığı birikimi ve gücü geleceğe taşımasının önemli olduğunu ifade ederek, turizm, yatırımlar ve yeni girişimlerin çok daha iyi noktalara taşınması gerektiğini söyledi. Yılmaz, "Dünyada artık şehirlerin yarışıyor. Trabzon, sahip olduğu şehir kültürüyle ve coğrafi konumuyla, güzellikleriyle yarışta diğer şehirlerden bir adım önde" dedi.

HERKESİN GÖNLÜNDE TRABZON'UN FARKLI BİR YERİ VAR
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise mert, girişimci ve dinamik insanlarıyla, tarihi ve kültürel geçmişi, doğal zenginlikleriyle Trabzon'un herkesin gönlünde farklı bir yeri olduğunu söyledi. Başkent'te gerçekleşen Trabzon Günleri'nin kentlerarası işbirliğine örnek teşkil ettiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de Karadeniz'in sıcakkanlı insanlarına sevgilerini sundu. Konuşmaların ardından Geleneksel Kına Kıyafetleri Defilesi ile halk oyunları gösterisi düzenlendi. 23 Şubat'a dek devam edecek etkinliklerde ziyaretçiler, Trabzon'u her yönüyle tanıma fırsatı bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzeyin çocukları Başkent'te
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN