Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASO Koleji yeni binasına kavuştu

Sincan 1. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki ASO Teknik Koleji, yeni ve modern binasına kavuştu. Okulda, 122 öğrenci eğitim görüyor

Giriş Tarihi: 22.2.2014
Nitelikli ara elaman yetiştirecek ASO Teknik Koleji, yeni binasına kavuştu. ASO Başkanı Nurettin Özdebir, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de nitelikli eleman bulma konusunda sıkıntı yaşandığını söyledi. Teknolojinin hızla geliştiğini ve bu gelişime ayak uydurabilecek insanlara ihtiyaç duyulduğunu anlatan Özdebir, sektörlerin karlılık oranlarının düşük olduğunu dile getirdi.

28 KIZ ÖĞRENCİ VAR

26 bin metrekare alan üzerine kurulu ASO Teknik Koleji'nde 28'i kız olmak üzere toplam 122 öğrenci eğitim görüyor. Bu sayının önümüzdeki yıllarda okulun tam kapasitesi olan 750'ye ulaşması bekleniyor. 4 farklı branşta eğitim öğretim gerçekleştirilen okulda, bir sınıftaki toplam öğrenci sayısı 24'ü geçmiyor. Her bölümün ihtiyacı olan cihazlardan atölyelerde 12'şer tane bulunuyor.

STAJ İMKANI VERİLİYOR
Okula, SBS'de 365 ile 458 arasında puan alan öğrenciler tercih ediliyor ve tamamına yüzde 100 burs imkanı sağlanıyor. Haftada 10 saat İngilizce eğitimi verilen okulda öğrencilere yurt dışında staj ve dil eğitimi olanağı da tanınıyor. Kolejde, 19'u öğretmen olmak üzere 27 personel görev alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASO Koleji yeni binasına kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN