Dünyayı soğutuyor

Çevreye ve insana duyarlı sistemler üreten ENV-EX, Ostim OSB'deki yerinde dünyadaki ilk çift fanlı toz indirgeme modellerini üretti

Giriş Tarihi: 23.2.2014
Ostim Organize Sanayi Bölgesi'ndeki önemli kuruluşlardan biri olan ENVEX, buluşlarına bir yenisini daha ekledi. Uyguladığı çevreye ve insana duyarlı sistemlerle adını duyuran şirket, dünyadaki ilk çift fanlı toz indirgeme modellerini üretti. ENV-EX Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sarıgül, sistemin çok farklı amaçlarla kullanılabileceğini belirtti.

TOZU BASTIRIYOR

Toz indirgeme sistemlerinin, taş ocakları, çimento fabrikaları, maden ocakları ve beton santrallerinin çevreye yaydığı tozu bastırmak üzere kullanıldığını belirten Hasan Sarıgül, "Fandan çıkan hava yardımıyla püskürtme yapılan tozlu bölgeye sadece buhar şeklinde su (5-50 mikron) püskürtülüyor, aynı zamanda bir hava akımı da oluşturularak toz çekilip çevreye yayılması engelleniyor" diye konuştu.

ALANINDA TEK
ENV-EX, Türkiye'de bu alanda üretim yapan tek üretici olarak gösteriliyor. Montajını yaptığı toz indirgeme sistemi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da belgelendi. Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği'nde belirtilen ve aynı zamanda uluslararası toz sınır değerlerinin çok altında sağladığı performansla resmen onaylanan Türkiye'deki ilk ve tek firma unvanını elde etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyayı soğutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN