Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keyifli yemek onun işi

"İnsanlar hep aynı şeyleri yedikleri için sıkılıyor" diyen Ankaralı Gastronomist Yeşim Kaya, sağlıklı yaşam için hem yemeklere lezzet katıyor hem de diyete

Beslenme alışkanlıklarını değiştirmek gerektiğini söyleyen Ankaralı Gastronomist Yeşim Kaya, "Gastronomiss" isimli yeni bir şirket kurdu. Türk toplumundaki beslenme ve diyet anlayışına yeni bir boyut kazandırmak istediklerini söyleyen Kaya, "İnsanların gittiği restorandaki şeflere ulaşıp menüye müdahale ediyor, spor yapması gereken birini kapısından alıp spora götürüyoruz" dedi. Gastronomiss adlı şirketinin yapısıyla ilgili bilgi veren Kaya, "Şirketin Travel bölümünde profesyonel rehberlerle, Fit bölümünde diyetisyenlerle, Gurme bölümünde kendim yer alıyorum" diye konuştu.

KİŞİLERİ TANIYORUZ

Yeşim Kaya, bu işe büyük önem verdiklerini anlatarak, "Bilinen normların dışında kişinin ne yemek istediğini öğreniyoruz ve onları tanıyoruz" dedi.
KAPSAMLI ÇALIŞMA
Spor yapması gereken birini evinden alarak spora götürdüklerini anlatan Kaya, "Çünkü kilolu insanlar destek almadığı takdirde bir süre sonra vazgeçiyor. Fastfood alışkanlığı olanlara da sağlıklı hamburger hazırlayabiliyoruz. Kişi belli bir süre sonra kendindeki değişimi görüyor. Stil danışmanlığından spora kadar çok kapsamlı bir çalışma yapıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keyifli yemek onun işi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN