Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meclis adayları krizi 'Yavaş'tan büyüdü

Mansur Yavaş'ın CHP'den istifa edeceği iddiası güçlendi. Önerdiği Belediye Meclisi üyeleri için karar çıkmazsa Yavaş, partisini her an adaysız bırakabilir

Önerdiği Belediye Meclisi üyelerinin listeye girmemesi nedeniyle Mansur Yavaş'ın CHP'den istifa edeceği iddiası her geçen gün güçleniyor. Krizin önlenmesi için partinin belirlediği adayların bir kısmının bu hafta içerisinde istifa etmesi, değişiklik için son tarih olan 1 Mart'tan önce Mansur Yavaş'ın talep ettiği adayların listeye girmesi bekleniyor. Kulislerde CHP'nin seçime adaysız girmemek için Yavaş'ın isteklerini yerine getireceği konuşuluyor.

ADAYSIZ MI KALACAK?

CHP ile arasının açıldığı öne sürülen Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın partisinden istifa edeceği iddiaları güçlendi. Kulislerde konuşulanlara göre, geri adım atmayan Yavaş, istifa için partinin konuyla ilgili gerekli değişiklikleri yapmasını bekliyor. Değişikliğin gerçekleşmemesi halinde tavrını istifadan yana koyacağı belirtilen Yavaş'ın CHP'yi adaysız bırakabileceği iddiaları Başkent'in gündemini meşgul ediyor.

'
GERİ ADIM ATMIYOR'
Parti kulislerinde Yavaş'la CHP yönetimi arasındaki görüşme trafiğinde etkin rol oynayan Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu'nun devreye girmesinin ardından, partinin geri adım atmayacağı gündeme gelmişti. Ancak seçime adaysız girmeyi göze alamayacak olan CHP'nin, krizin önlenmesi için belirlediği adayların bir kısmını istifa ettireceği konuşuluyor.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE NETLEŞECEK
Değişiklik için son tarih olan 1 Mart'a kadar Mansur Yavaş'ın talep ettiği adayların meclis adayları listesine girmesi bekleniyor. Aksi bir durumun söz konusu olması halinde partisi ile ipleri koparma noktasına gelen Mansur Yavaş'ın, CHP adaylığından çekilebileceği konuşuluyor. CHP'nin krize nasıl çözüm bulacağı ise önümüzdeki günlerde netleşecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis adayları krizi 'Yavaş'tan büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN